Reparaţii ridicătoare electrohidraulice - pentru U.M.C: Roșia - Peșteana și Motru
Autoritate contractantă: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
„Reparaţii ridicătoare electrohidraulice - pentru U.M.C: Roșia - Peșteana și Motru” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Târgu Jiu, județul Gorj, de către Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA. Bugetul estimat este Max: RON 43,379.85. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Serviciul de reparaţii ridicătoare electrohidraulice este necesar pentru asigurarea stocurilor de ridicătoare electrohidraulice funcţionale în vederea înlocuirii celor ce se vor defecta în activitatea de excavare, transport, haldare şi evacuarea apei din carierele Sucursalei Miniere în decursul anilor.
Ridicătoarele electrohidraulice sunt folosite la utilajele de excavare, transport şi depozitare 2026-2027 din cadrul Sucursalei Miniere. Oprirea în siguranţă a diferitelor mecanisme ale utilajelor miniere de cariera se realizează cu ajutorul ridicătoarelor electrohidraulice.
Cntitate: 37 buc.
Condiții referitoare la contract
Modalitate de plată: în termen de 60 de zile de la emiterea facturii de către prestator, prin ordin de plată sau alte modalităţi legale de plată în funcţie de disponibilităţi, respectiv prin compensare cu energie electrica.
Durata contractului: 120 zile calendaristice
Prestare serviciu: 90 zile calendaristice de la emiterea ordinului de incepere serviciu
Garanţia de bună execuţie: 10% din valoarea contractului.
Contractul se încheie cu S. Complexul Energetic Oltenia S.A.
Condiții de participare
În conformitate cu prevederile art.205 din Legea 99/2016 documentele justificative actualizate care probeaza îndeplinirea cerintelor cu privire la motivele de excludere a ofertantului din procedura urmeaza a fi prezentate. Aceste documente pot fi: certificate constatatoare prin care se demonstreaza lipsa datoriilor restante cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat si declaratii pe propria raspundere pentru punctele de lucru specificate in ONRC (buget local, buget de stat etc.) la momentul prezentarii ca urmare a solicitarii entit.contr.; cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC / actul constitutiv; alte documente edificatoare, dupa caz, prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.179 alin.(2), art.180 alin.(2), art.184 din Legea 99/2016 privind achizitiile sectoriale
- Pentru contractele de achiziție de servicii: executarea de servicii de tipul specificat
Informatii privind experienta similara, in conformitate cu art. 192 lit. b) din Legea 99/2016 - prestarea de servicii similare, in ultimii 3 ani (august 2023-(august 2026) prin unul sau mai multe contracte.
- Certificate emise de organisme independente cu privire la standardele de asigurare a calității
Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească ca detin Certificate de Management ale Standardelor de asigurare acalitatii certificare ISO 9001–standard de certificare în domeniul calitatii sau echivalenta emisa de organisme stabilite în alte state ale Uniunii Europene pentru activitati ce fac obiectul contractului.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Data, ora limită şi locul pentru depunerea ofertelor: 11.09.2026, ora 10 registratura S. Complexul Energetic Oltenia S.A., situat în str. Alexandru Ioan CUZA, nr. 5, mun. Târgu-Jiu, jud. Gorj.
Data, ora şi locul deschiderii ofertelor: 11.09.2026, ora 10:30, Sediu S. C.E.O. S.A. – Sala de licitatii (parter).
Documentaţia de atribuire (fisa de date, formularele model, proiectul de contract, caietul de sarcini) necesara pentru elaborarea ofertei se va transmite pe e-mail, la solicitarea dumneavoastră. Informaţii suplimentare se pot obţine de la responsabilul de procedură – tel.: 0372-819.778 sau e-mail: ion.brindusescu@ceoltenia.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 43,379.85
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Târgu Jiu, Gorj
- CPV
- 50532000-3 - Servicii de reparare și de întreținere a mașinilor și aparatelor electrice și a echipamentului conex
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546523
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Târgu Jiu
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.