S00308 - Proiect tehnic "Alimentare cu apa la CDZ Bucuresti"
Autoritate contractantă: R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN
„S00308 - Proiect tehnic "Alimentare cu apa la CDZ Bucuresti"” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Sector 1, județul București, de către R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN. Bugetul estimat este Max: RON 75,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Realizare Proiect Tehnic pentru obiectivul de investitii "Alimentare cu apa la CDZ Bucuresti" conform Studiului de Fezabilitate anexat prezentului anunt. Proiectul va fi verificat de catre un verificator atestat MLPAT, conf. HG 907/2016.
De asemenea, ofertantul se va ocupa de:
- Obtinerea Certificatului de Urbanism (CU), intocmire documentatie avize si obtinerea avizelor solicitate prin CU, plata taxelor aferente acestora fiind efectuata de achizitor;
- Întocmirea Documentatiei tehnice pentru obtinerea autorizatiei de construire (DTAC) si a documentatiei tehnice pentru organizarea executiei (DTOE);
- Obtinerea Autorizatiei de Construire;
- Asistenta tehnica din partea proiectantului pe parcursul executiei lucrarilor si participarea la fazele determinante.
Numarul exemplarelor de proiect solicitate: trei exemplare tiparite si un exemplar electronic pe CD.
Aceasta achizitie va face obiectul unui contract ce va fi semnat intre parti, ulterior finalizarii comenzii in SEAP.
Condiții referitoare la contract
Se va incheia un contract pentru servicii de proiectare pe o perioada de 75 de zile. Proiectul va fi supus avizarii CTE ROMATSA, eventualele recomandari/modificari solicitate vor fi actualizate in proiect. Factura se va emite conf.art.2 din Legea 139/2022 si se va transmite in format electronic,pe RO e-Factura, cu urmat. date:RA ROMATSA DR Bucuresti;Nr.Reg.Com: J1991001012402;CUI:RO1589932;Adresa:Ion Ionescu de la Brad nr.10,CP 13813,Sect1,Bucuresti;IBAN:RO36INGB0001008185948910 deschis la ING BANK ROMANIA.Termen plata:maxim 60 zile de la data la care factura, completata OBLIGATORIU conform OUG 138/2024 este disponibila in RO e-Factura; Mod plata: vir. bancar; Moneda: leu.
Condiții de participare
Ofertantii vor prezenta obligatoriu: 1.Certificatul unic de înregistrare emis de Oficiul Registrului Comerțului; 2. Certificat constatator emis de ONRC valabil la data depunerii ofertei din care sa rezulte adresa actuala si obiectul de activitate conform cu obiectul achizitiei – operatorul trebuie sa fie autorizat cu codul CAEN 7112, care acoperă "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" - copie conform cu originalul; 3.Oferta tehnica 4.Oferta financiara 5.Dovada experientei similare, prin prezentarea a 3 proiecte similare din ultimii 3 ani - lista proiecte intocmite si receptionate, respectiv 3 contracte similare, a caror valoare de sine statatoare a fiecaruia sa fie cel putin egala cu valoarea contractului (valoarea ofertata) ce face obiectul acestei achizitii. 5. Dovada efectuarii vizitei la obiectiv (procesul verbal de efectuare a vizitei), dacă aceasta a avut loc.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut cu conditia respectarii integrale a Caietului de sarcini (SF si Inf. pt ofertanti)
Informații suplimentare
Ofertantii vor elabora oferta in baza Studiului de Fezabilitate si a informatiilor pt ofertanti, precum si a unui site survey (recomandat, dar optional), caz in care se va transmite o solicitare (cel putin 24 ore inainte) pe adresa de email: catalin.drogoreanu@romatsa.ro si iulian.strat@romatsa.ro, in care vor preciza data vizitei si datele delegatului (copie carte de identitate) pentru facilitarea accesului. Oferta tehnica, oferta economica si documentele solicitate, vor fi transmise scanat, in format pdf, semnat si stampilat, pe email, pe adresa: dana.diaconu@romatsa.ro, pana la data de 10.09.2026, ora 16.00. Pana la data mentionata anterior ofertantii vor publica in catalogul electronic, la codul CPV din cadrul prezentului anunt (71321000-4), valoarea propunerii financiare cu denumirea Proiect tehnic "Alimentare cu apa la CDZ Bucuresti”. La referinta se va completa numarul anuntului de publicitate (ADV.......). Nepublicarea in SICAP a informatiilor mentionate poate atrage respingerea ofertei. Autoritatea contractanta nu are obligatia sa faca comunicari scrise. Persoana de contact: Dana DIACONU, telefon 0212083540. Solicitarile de clarificari se vor face prin email la adresele: catalin.drogoreanu@romatsa.ro și dana.diaconu@romatsa.ro. Achizitorul are deplina decizie in selectarea ofertantului castigator, fara a fi obligat sa prezinte justificari celorlalti ofertanti la actiunea de achizitie a serviciilor solicitate. Finalizarea achizitiei se va face in SICAP, prin intermediul catalogului electronic.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 75,000.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 71321000-4 - Servicii de proiectare tehnică a instalațiilor mecanice și electrice pentru construcții
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546780
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.