BizzLink
Se încarcă...

Scaun ergonomic cu suport lombar pentru adulți

Autoritate contractantă: MINISTERUL AFACERILOR INTERNE

„Scaun ergonomic cu suport lombar pentru adulți” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Sector 5, județul București, de către MINISTERUL AFACERILOR INTERNE. Bugetul estimat este Max: RON 6,942.15. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 01 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractantă achiziționează 14 buc. scaun ergonomic cu suport lombar pentru adulți, conform specificațiilor tehnice atașate prezentului anunț.

Condiții referitoare la contract

Ofertantul declarat câștigător va livra produsele gratuit în maximum 10 zile lucrătoare de la data transmiterii comenzii ferme, la sediul M.A.I. din Piața Revoluției, sector 1, București (în intervalul orar 09:00 - 15:00). Termen de plată: maxim 30 de zile calendaristice de la recepția produselor și primirea facturii, în contul de TREZORERIE (cf. prevederilor O.M.F.P. nr. 1235 / 2003) al operatorului economic declarat câștigător, prin Ordin de Plată, în conformitate cu prevederile art. 6, alin. (1) din Legea nr. 72 / 2013 privind măsurile pentru combaterea întârzierii în executarea obligațiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesioniști și între aceștia și autorități contractante.

Condiții de participare

Orice operator economic interesat poate depune ofertă până la data și ora limită stabilite prin prezentul anunț. Operatorii economici interesați trebuie să aibă un cont deschis la trezorerie în vederea efectuării plății facturii (În cazul în care operatorul economic nu deține cont deschis la trezoreria statului, acesta își va asuma printr-o declarație că, în cazul în care oferta sa va fi declarată câștigătoare, va proceda la deschiderea unui cont). Perioada de valabilitate a ofertei va fi de minim 60 zile calendaristice, având caracter ferm si obligatoriu din punct de vedere al continutului pe toata durata de valabilitate a ofertei. Ofertele vor fi elaborate astfel încât să rezulte că sunt îndeplinite în totalitate caracteristicile tehnice din specificatiile tehnice atasate prezentului anunt, precum și asumarea de către ofertant a tuturor cerințelor solicitate. Prin “asumare” nu se întelege simpla declarație cu privire la respectarea cerințelor, ci prezentarea informațiilor tehnice detaliate care să permită verificarea modului concret în care cerințele sunt îndeplinite. Oferta va fi transmisa la adresa de email: lizica.zainea@mai.gov.ro, până la termenul limită de primire oferte.

Criterii de atribuire

Prezenta solicitare vizează o selecție de oferte, în regim concurențial, prin aplicarea criteriului de atribuire "prețul cel mai scăzut”. Este obligatoriu ca operatorii economici interesați să respecte cerințele autorității contractante. CRITERIUL DE ATRIBUIRE SE VA APLICA DOAR OFERTELOR ADMISIBILE / CONFORME. Atunci când două sau mai multe oferte au o valoare egală a propunerii financiare și sunt clasate pe primul loc, în vederea departajării, autoritatea contractantă va solicita acestora depunerea de noi propuneri financiare pe adresa de e-mail lizica.zainea@mai.gov.ro.

Informații suplimentare

Ofertele trebuie să respecte cerințele stabilite în prezentul anunț și să fie depuse până la data limită, pe adresa de e-mail lizica.zainea@mai.gov.ro. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a anula achiziția în situația în care, până la transmiterea comenzii, se constată faptul că produsele nu mai sunt necesare, sau în situația în care fondurile bugetare vor fi insuficiente. Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră. Livrarea produselor se vor efectua în baza unei comenzi ferme, transmise ulterior ofertantului ales pe baza criteriului de atribuire menționat. Pentru alte informatii va rugam sa ne contactati la telefon 021.303.70.80 interior 30397 sau la adresa de e-mail mentionata anterior.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 6,942.15
Termen limită
01 septembrie 2026 (2 zile rămase)
Locație
Sector 5, București
CPV
39100000-3 - Mobilier
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546058
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.