Servicii acces platformă CENSYS
Autoritate contractantă: INSTITUTUL PENTRU TEHNOLOGII AVANSATE
„Servicii acces platformă CENSYS” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Sector 2, județul București, de către INSTITUTUL PENTRU TEHNOLOGII AVANSATE. Bugetul estimat este Max: RON 126,902.38. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Servicii acces platforma CENSYS, pentru 1 an de zile de la data activării, conform documente achiziție atașate anunțului publicitar.
Condiții referitoare la contract
FINALIZAREA ACHIZIȚIEI: Achiziția se va finaliza prin transmiterea unei comenzi ferme, ofertantului având oferta conformă tehnic și financiar, clasată pe primul loc, urmare aplicării criteriului de atribuire din anunț.
LIVRAREA: Livrarea va fi Electronic Software Delivery (ESD), fără alte costuri suplimentare celor ofertate.
PLATA: Plata se va efectua în lei, în maximum 30 zile de la data recepţiei, care atestă conformitatea livrării, prin ordin de plată, în cont de trezorerie, pe baza facturii fiscale emise prin Sistemul National Ro E-Factura, în conformitate cu prevederile legale în vigoare. Factura va include obligatoriu codul CPV, conform datelor din prezentul anunț.
Condiții de participare
1. Propunere tehnico-comercială, care va include obligatoriu:
- formularul de ofertă; - toate detaliile tehnice, însoțite după caz de prospecte tehnice, prin care se demonstrează îndeplinirea tuturor cerințelor tehnice, în caz contrar aceasta nu poate fi evaluată; - condiția de plată acceptată; - termenul de livrare; - valabilitatea ofertei. Ofertele vor fi valabile pentru o perioadă de minim 30 de zile de la data limită stabilită pentru depunere. - NU se acceptă oferte alternative; - prețurile din ofertă vor fi exprimate în lei, fără TVA.
2. Declaraţia de consimţământ privind prelucrarea datelor cu caracter personal.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut.
Informații suplimentare
Ofertele se vor transmite prin e-mail la adresa ana-maria.mangalagiu@dcti.ro, arhivate cu parolă, până la data și ora specificate în anunțul din SEAP.
Ofertele primite după data și ora limită nu vor fi acceptate.
Parola pentru dezarhivarea ofertelor se va comunica autorităţii contractante prin e-mail în primele 30 de minute după data şi ora limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
În cazul în care două sau mai multe oferte vor avea prețuri egale, autoritatea contractantă va solicita retransmiterea ofertei financiare.
Cerințele tehnice definite în prezentul anunț prin trimiterea la un anumit producător, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea „sau echivalent”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 126,902.38
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Sector 2, București
- CPV
- 72320000-4 - Servicii de baze de date
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546321
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.