BizzLink
Se încarcă...

Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA)

Autoritate contractantă: COMUNA DELENI

„Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Finanțe & Imobiliare, pentru Deleni, județul Iași, de către COMUNA DELENI. Bugetul estimat este Max: RON 0.01. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA) pentru o perioada de 12 luni, pentru Autoturism, Dacia Logan, serie șasiu: UU1LSDAMH38680269, număr înmatriculare: IS11URG. Data limită de depunere a ofertelor 09.09.2026, ora 10:00. În baza art. 64, alin.7 din Anexa la H.G. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare, Oferta transmisă după data și ora- limită de depunere a ofertelor va fi considerata oferta întârziată. Neprezentarea propunerii tehnice / financiare, la data deschiderii ofertelor, are ca efect declararea ofertei ca inacceptabilă. Riscurile transmiterii ofertei, inclusiv forța majoră sau cazul fortuit cad în sarcina operatorului economic care transmite respectiva oferta.

Condiții referitoare la contract

Se va respecta legislația in vigoare privind asigurarea obligatorie de răspundere civilă auto pentru prejudicii produse terților prin accidente de vehicule si tramvaie. Oferta se transmite pe adresele de email: achizitii@comunadeleni.com și primaria@comunadeleni.ro . Valabilitatea poliței RCA: 12 luni, începând cu data de 12.09.2026!

Condiții de participare

Orice operator economic calificat si autorizat , care poate presta serviciile în condițiile și termenele prevăzute. Condiții de plata: Plata se va face in cont de Trezorerie. Operatorul economic declarat câștigător trebuie să aibă posibilitatea de a emite factura în sistemul național E-Factura, în conformitate cu prevederile legale. Limba de redactare a ofertei: Limba română, Moneda în care este exprimat prețul ofertei- Lei fără TVA, două zecimale. Conform norma ASF nr.20/2017 actualizata in 2024 - art. 13 alin (7) Oferta asiguratorului RCA trebuie sa fie valabila pentru o perioada de minimum 5 zile lucrătoare.

Criterii de atribuire

Prețul cel mai scăzut. În cazul unor oferte care vor prezenta același preț, departajarea se va face prin reofertarea propunerii financiare. Ofertele care nu vor fi analizate ca urmare a declarării câștigătoare a unei oferte cu preț mai mic, vor fi declarate "oferte participante". Oferta care este declarată câștigătoare conform criteriului de atribuire stabilit, trebuie să îndeplinească toate specificațiile tehnice minime obligatorii, solicitate de autoritatea contractantă.

Informații suplimentare

Eventualele clarificări se pot solicita la adresa de e-mail: primaria@comunadeleni.ro. În urma stabilirii ofertei câștigătoare, autoritatea contractantă va informa doar ofertantul câștigător.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 0.01
Termen limită
09 septembrie 2026 (8 zile rămase)
Locație
Deleni, Iași
CPV
66516100-1 - Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
Categorie
Finanțe & Imobiliare
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546214
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.