Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA)
Autoritate contractantă: Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptie
„Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA)” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Finanțe & Imobiliare, pentru Sector 4, județul București, de către Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptie. Bugetul estimat este Max: RON 8,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA) pentru 5 autovehicule, din dotarea Direcției Generale Anticorupție, conform cerințelor tehnice și anexei prezentului anunț.
Condiții referitoare la contract
Emiterea polițelor de asigurare se va efectua după primirea comenzii în termen de maxim 3 zile de la data primirii unei notificări din partea unităţii contractante. Recepția poliţelor se va realiza la sediul beneficiarului. Plata se va efectua cu ordin de plata in termen de 30 de zile calendaristice de la data primirii facturii sau in 30 de zile calendaristice de la data recepției, daca data primirii facturii este anterioara recepției. În acest sens se va indica contul IBAN de TREZORERIE. În conformitate cu prevederile articolului II din Legea nr. 139 din 2022, factura se va emite electronic şi se va transmite prin sistemul naţional privind factura electronică RO e-Factura.
Condiții de participare
In cadrul ofertei se va preciza (descrie) detaliat, modalitatea de îndeplinire a Cerinţelor tehnice. Oferta se va întocmi obligatoriu pentru toate vehiculele din Anexă. Oferta va fi exprimată în lei fără TVA, specificându-se prețul în lei, fără TVA. Orice ofertă de bază prezentată care se abate de la cerinţele autorității contractante, va fi luată în considerare numai în măsura în care propunerea tehnică presupune asigurarea unui nivel calitativ superior cerinţelor minimale.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut/pachet
Informații suplimentare
Oferta va avea un caracter ferm şi obligatoriu pe toată perioada de valabilitate a acesteia. Operatorii economici interesaţi vor transmite oferta la sediul autorităţii contractante, la adresa de e-mail achizitii.dga@mai.gov.ro. După evaluarea ofertelor, operatorul economic care a transmis oferta admisibilă, cu preţul cel mai scăzut, va fi notificat să o posteze în catalogul electronic din SEAP, dacă acest lucru este posibil.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,000.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Sector 4, București
- CPV
- 66516100-1 - Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
- Categorie
- Finanțe & Imobiliare
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546117
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.