SERVICII DE CONSULTANȚĂ ÎN VEDEREA ELABORĂRII ȘI DEPUNERII CERERII DE FINANȚARE ÎN CADRUL APELULUI ,,Dezvoltarea surselor de energie regenerabilă în perspectiva creării comunităților de energie în ITI VALEA JIULUI”
Autoritate contractantă: ASOCIATIA PENTRU DEZVOLTARE TERITORIALA INTEGRATA VALEA JIULUI
„SERVICII DE CONSULTANȚĂ ÎN VEDEREA ELABORĂRII ȘI DEPUNERII CERERII DE FINANȚARE ÎN CADRUL APELULUI ,,Dezvoltarea surselor de energie regenerabilă în perspectiva creării comunităților de energie în ITI VALEA JIULUI”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Petroșani, județul Hunedoara, de către ASOCIATIA PENTRU DEZVOLTARE TERITORIALA INTEGRATA VALEA JIULUI. Bugetul estimat este Max: RON 270,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Asociația pentru Dezvoltare Teritorială Integrată Valea Jiului (ADTIVJ) intenționează achiziționarea de servicii de consultanță în vederea elaborării și depunerii cererii de finanțare în cadrul apelului „Dezvoltarea surselor de energie regenerabilă în perspectiva creării comunităților de energie în ITI VALEA JIULUI”.
Serviciile vizează pregătirea, elaborarea, verificarea, încărcarea și depunerea cererii de finanțare pentru parteneriatul dintre cele 6 UAT-uri componente ale Văii Jiului (Petrila, Petroșani, Aninoasa, Vulcan, Lupeni și Uricani), precum și asistență de specialitate pe perioada evaluării și a solicitărilor de clarificări formulate de autoritatea competentă.
Condiții referitoare la contract
Conform celor precizate în cadrul documentației de atribuire – contract de prestări servicii.
Condiții de participare
Toate informațiile aferente prezentei achiziții se regăsesc publicate pe site-ul https://www.valeajiului.eu/achizitii. Toate clarificarile/modificarile la documentatia de atribuire se vor publica pe site-ul https://www.valeajiului.eu/achizitii
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut
Informații suplimentare
01.09.2026 – data lansării anunțului de participare – acesta va fi publicat atât în cadrul secțiunii „Anunțuri de publicitate” din cadrul portalului SEAP, cât și pe site-ul achizitorului – https://www.valeajiului.eu/achizitii
04.09.2026, ora 16:00 – termen limită pentru depunerea ofertelor
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 270,000.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Petroșani, Hunedoara
- CPV
- 79421200-3 - Servicii de elaborare de proiecte, altele decât pentru lucrările de construcție
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546240
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.