BizzLink
Se încarcă...

Servicii de elaborare expertiză tehnică, audit energetic și deviz financiar, necesare realizării investiției „Consolidarea imobilului Spitalul Clinic Județean de urgență Sf. Apostol Andrei Constanța

Autoritate contractantă: U.A.T JUDETUL CONSTANTA - CONSILIUL JUDETEAN CONSTANTA

„Servicii de elaborare expertiză tehnică, audit energetic și deviz financiar, necesare realizării investiției „Consolidarea imobilului Spitalul Clinic Județean de urgență Sf. Apostol Andrei Constanța” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru județul Constanța, de către U.A.T JUDETUL CONSTANTA - CONSILIUL JUDETEAN CONSTANTA. Bugetul estimat este Max: RON 201,625.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Consiliul Judetean Constanta intentioneaza sa achizitioneze Servicii de elaborare expertiză tehnică, audit energetic și deviz financiar, necesare realizării investiției „Consolidarea imobilului Spitalul Clinic Județean de urgență Sf. Apostol Andrei Constanța, conform Specificatii tehnice anexate prezentei invitații. Documentele prezentei achizitii (invitatie de participare, Specificatii tehnice, modele formulare - in word, model contract, etc.) se regasesc publicate si pe site-ul Consiliului Judetean Constanta, www.cjc.ro, sectiunea Anunturi > achizitii publice > Anunţuri achiziţii

Condiții referitoare la contract

Durata contractului este de 90 zile lucrătoare,sau până la îndeplinirea tuturor obligațiilor contractuale. În maximum 60 de zile lucrătoare de la data menționată în ordinul de începere prestatorul are obligația predării documentațiilor elaborate, în integralitatea lor. Data la care va începe prestarea serviciilor va fi data menţionată în ordinul de începere. Garanţia de bună execuție se va constitui în lei, cuantumul acesteia fiind de 10% din prețul contractului, exclusiv TVA și se va constitui în termen de 5 zile lucrătoare de la data semnării contractului de achiziție publică. Acest termen poate fi prelungit la solicitarea justificată a prestatorului, fără a depăși 15 zile de la data semnării ontractului de achiziție publică. Restituirea garanției se va face conform prevederilor legale.
În eventualitatea în care preţul contractului este modificat în sensul suplimentării acestuia, Prestatorul are obligaţia de a ajusta/ de a completa garanţia de bună execuţie în corelaţie cu noua valoare a contractului de achiziţie publică.

Condiții de participare

Cerintele din Specificatiile tehnice sunt considerate ca fiind minimale si obligatorii. Documentele prezentei achizitii (Invitatie de participare,Specificatii tehnice, modele formulare - in word, model contract, etc.) se regasesc publicate si pe site-ul Consiliului Judetean Constanta, www.cjc.ro, sectiunea Anunturi > achizitii publice > Anunţuri achiziţii.

Criterii de atribuire

„Preţul cel mai scăzut”. Oferta declarată câştigătoare este cea cu preţul cel mai scăzut, în condiţiile îndeplinirii cerinţelor din prezenta invitaţie şi cerinţelor minime solicitate prin Specificatii tehnice.

Informații suplimentare

Documentatia achizitiei(invitatie de participare, Specificatii tehnice , formulare,model contract, etc.)a fost publicata pe site-ul Consiliului Judetean Constanta (CJC),www.cjc.ro,sectiunea Anunturi,Achizitii Publice.Serviciul de la care se pot solicita clarificări:Serviciul Achiziții Publice,Consiliul Județean Constanța.Bd.Tomis nr.51,tel 0241/488.413,e-mail: licitatii@cjc.ro.Op.ec.interesați au dreptul de a solicita clarificări și/sau completări,în măsura în care acestea sunt formulate în prima zi lucrătoare ulterioară datei publicării,prin formularea unei solicitări scrise pe adresa de e-mail licitatii@cjc.ro,iar răspunsul la solicitările de clarificări va fi postat în cuprinsul anunțului publicat pe site-ul autorității contractante.Adresa la care se transmit/depun ofertele:Toți op.ec.interesați vor transmite ofertele pe adresa de e-mail: licitatii@cjc.ro sau o vor depune în plic închis, la Registratura CJC, b-dul Tomis nr. 51,Mun.Constanta cu Scrisoare de înaintare cf. Formular 1.Ofertele depuse după termenul limită se consideră întârziate și vor fi respinse. Riscurile transmiterii ofertei,inclusiv forţa majoră sau cazul fortuit,cad în sarcina op.ec.care transmite respectiva ofertă.După data limită de depunere (pe parcursul evaluării ofertelor), ofertanții au obligația de a verifica/monitoriza primirea unor eventuale solicitări de clarificări și/sau completări din partea AC pe adresa/adresele de e-mail comunicate (atât în “Inbox”, cât și „Spam”). Prin urmare,riscul respingerii ofertelor ca inacceptabile pentru lipsa răspunsurilor(în termenul acordat)la solicitările de clarificări și/sau completări astfel transmise/primite este asumat în integralitate de ofertanți.În cazul în care ofertantul selectat refuză încheierea contractului, va fi selectat/contractat ofertantul situat pe următorul loc,în baza criteriului de atribuire.Ofertantul își asumă răspunderea exclusivă pentru legalitatea și autenticitatea tuturor documentelor prezentate în cadrul ofertei depuse.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 201,625.00
Termen limită
10 septembrie 2026 (6 zile rămase)
Locație
Constanța
CPV
71319000-7 - Servicii de expertiză
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546721
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.