Servicii de elaborare studiu de coexistență privind amplasarea ansamblurilor fixe de recunoaștere a numerelor de înmatriculare tip LPR
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA
„Servicii de elaborare studiu de coexistență privind amplasarea ansamblurilor fixe de recunoaștere a numerelor de înmatriculare tip LPR” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Suceava, județul Suceava, de către INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA. Bugetul estimat este Max: RON 28,600.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul de Politie Judetean Suceava intentioneaza sa achiziționeze servicii de elaborare a studiului de coexistență privind amplasarea a 11 ansambluri fixe de recunoaștere a numerelor de înmatriculare de tip LPR pentru acoperirea nevoilor structurilor inspectoratului, astfel: Comuna Brodina, Comuna Frătăuții Noi, Comuna Marginea, Comuna Iacobeni, Sat Pârteștii de Sus-Comuna Cacica, Municipiul Rădăuți (doua locatii), Comuna Sadova, Comuna Șcheia, Comuna Vatra Moldoviței, Orașul Vicovu de Sus.
Condiții referitoare la contract
Oferta va cuprinde Propunere tehnica si Propunere financiara care sa respecte conditiile caietului de sarcini atasat. Termenul de executare a studiilor de coexistență: 15.11.2026 În cadrul ofertei, operatorul va depune certificatele ANRE necesare prestării serviciilor solicitate în termen de valabilitate. Operatorul economic va include în oferta sa și va suporta și alte costuri care ar putea fi generate în cadrul etapelor descrise sau în etape suplimentare și care au fost omise din prezentul caiet de sarcini. Cerințele impuse de prezentul caiet de sarcini sunt considerate minimale. În acest sens orice ofertă de bază prezentată, care se abate de la prevederile caietului de sarcini, va fi luată în considerare numai în măsura în care propunerea tehnică presupune asigurarea unui nivel calitativ superior cerințelor minimale din caietul de sarcini. Garanție serviciilor trebuie să fie de minim 6 de luni.
Clauza suspensiva: Autoritatea contractanta va incheia contractual cu ofertantul declarant castigator numai in masura in care fondurile necesare achizitiei vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indifferent de motive, creditele bugetare nu vor fi allocate, Autoritatea contractanta va aplica prevederile art. 212, alin. 1, lit. c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica. Ofertantii inteleg ca Autoritatea contractanta nu poate fi considerate raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul neatriburii contractului, indifferent de natura acestuia si indifferent daca autoritatea contractanta a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii accepta utilizarea conditiei suspensive de mai sus, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele pierderi pe care le-ar putea suferi in situatia descrisa.
Condiții de participare
Prestatorul va deține autorizația ANRE necesară prestării serviciilor solicitate. În cadrul ofertei, operatorul va depune certificatele ANRE necesare prestării serviciilor solicitate în termen de valabilitate.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele pot fi depuse prin email la adresa: achizitii@sv.politiaromana.ro , pana la termenul limita stabilit prin prezentul anunț. Ofertele primite după termenul limită stabilit de Autoritatea Contractantă, nu vor fi luate în considerare la momentul analizării ofertelor, fiind declarate neconforme, în baza art. 215, alin. alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 28,600.00
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Suceava, Suceava
- CPV
- 71335000-5 - Studii tehnice
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546748
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Design & Arhitectură în Suceava
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.