Servicii de eliminare a cantității de nămol rezultată din funcționarea stației de epurare Rodna Valea Vinului, județul Bistrița Năsăud
Autoritate contractantă: CONVERSMIN S.A.
„Servicii de eliminare a cantității de nămol rezultată din funcționarea stației de epurare Rodna Valea Vinului, județul Bistrița Năsăud” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Curățenie, pentru Sector 1, județul București, de către CONVERSMIN S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 207,900.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Transportul exclusiv al deșeului periculos (nămol) rezultat din exploatarea staţiei de epurare, pentru eliminarea finală a acestuia, în conformitate cu legislaţia în vigoare pentru transportul deşeurilor.
Condiții referitoare la contract
Conform model contract
Condiții de participare
Ofertantul trebuie să îndeplinească următoarele:
- se va prezenta Certificatul ONRC emis cu cel mult 30 de zile înainte de data de depunere a ofertei;
- se va prezenta autorizația de mediu conform legislației în vigoare pentru activitățile de colectare/stocare temporară/tratare/valorificare/eliminare, în conformitate cu prevederile H.G. 1061/2008 privind transportul deșeurilor periculoase și nepericuloase pe teritoriul României, cu modificările și completările ulterioare;
- este obligatoriu ca toți șoferii să fie calificați pentru tasnport mărfuri periculoase (certificat ADR);
- toate prevederile caietului de sarcini sunt obligatoriu să fie îndeplinite.
Oferta va fi formată din Propunerea tehnică și Propunerea financiară.
Propunerea tehnică va cuprinde:
1. Descrierea ofertei tehnice;
2. Formular 1 - declarație privind evitarea conflictului de interese - Neîncadrarea în prevederile art.59 si 60 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările și completările ulterioare;
3. Formular 2 - Declaratie privind respectarea legislaţiei în domeniile: mediu, social şi al relaţiilor de muncă – în conformitate cu prevederile art. 51, alin.(2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare;
4. Formular 3 - Declarație de acceptare a condițiilor contractuale obligatorii;
5. Formular 5 - Cerințe minime;
6. Formular C1- Graficul de timp pentru îndeplinirea sarcinilor.
Propunerea financiară este formată din:
1. Formular 4 - Formularul de ofertă;
2. Formular C2 - Centralizator costuri totale;
3. Formular C.2.1 - Centralizator costuri lunare;
3. Formular C.2.2 - Centralizator de activități;
Valabilitate ofertă: 1 lună.
Durată contract: 2 luni.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut
Informații suplimentare
Oferta se va redacta în limba română, va fi formată din Propunere tehnică și Propunere financiară și si se va depune online la adresa de email serviciul.achizitii@conversmin.ro sau la sediul autorității contractante într-un singur plic sigilat, la adresa: strada Mendeleev D.I., Nr. 36-38, cam 34, Sector 1, București, până la data de 07.09.2026, ora 12:00. Pentru informații suplimentare vă puteți adresa la e- mail: serviciul.achizitii@conversmin.ro sau la telefon: +40 372220217.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 207,900.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 90513900-5 - Servicii de eliminare a nămolului
- Categorie
- Curățenie
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546218
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.