BizzLink
Se încarcă...

Servicii de evaluare prin expert evaluator autorizat ANEVAR cu specializare EBM în vederea întocmirii unui raport de evaluare a unor bunuri mobile aflate în proprietatea privată a județului Cluj

Autoritate contractantă: JUDETUL CLUJ (CONSILIUL JUDETEAN)

„Servicii de evaluare prin expert evaluator autorizat ANEVAR cu specializare EBM în vederea întocmirii unui raport de evaluare a unor bunuri mobile aflate în proprietatea privată a județului Cluj” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru județul Cluj, de către JUDETUL CLUJ (CONSILIUL JUDETEAN). Bugetul estimat este Max: RON 13,400.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractanta dorește achiziționarea unor servicii de evaluare prin expert evaluator autorizat ANEVAR cu specializare EBM în vederea întocmirii unui raport de evaluare a unor bunuri mobile aflate în proprietatea privată a județului Cluj” in conformitate cu cerințele din caietul de sarcini.
Documentația de atribuire este disponibila pe site-ul Consiliului Judeţean Cluj - https://cjcluj.ro/achizitie/.

C

Condiții referitoare la contract

Condiţii contract : Conform caietului de sarcini si contractului.
Durata contractului de prestare a serviciilor: Durata de execuție a serviciilor de evaluare, respectiv de întocmire a raportului de evaluare este de 30 de zile de la data semnării contractului de servicii.

Condiții de participare

ONDIȚII DE PARTICIPARE
Cerințe minime obligatorii pentru ofertanți - conform caiet de sarcini si anunt
-
Valoarea estimată fără TVA: 13.400,00 lei
Condiţii de participare: Este obligatorie înregistrarea ofertei în catalogul electronic din SEAP. Oferta se va transmite pe e-mail la adresa: achizitii@cjcluj.ro și va cuprinde următoarele :
- Scrisoare de înaintare (Formular nr. 1);
- Informații generale (Formular nr. 2);
- Declarație privind existenta sau absenta situațiilor de conflict de interese (Formular nr. 3); Nota : Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante, in ceea ce privește organizarea, derularea si finalizarea procedurii de atribuire sunt menționate pe site-ul www.cjcluj.ro.
- Propunerea tehnica, care se va întocmi cu respectarea cerințelor Caietului de sarcini;
- Propunerea financiară - Formular de oferta nr. 4, care va conține valoarea totală a ofertei, exprimată in Lei, fără TVA si Centralizator de prețuri anexă la formularul de ofertă;
- Angajament privind respectarea clauzelor contractuale (Formular nr. 5);
- Dovada publicării ofertei în catalogul electronic (print screen);
Pentru identificare, oferta de preț se va publica în catalogul electronic cu denumirea: „Servicii de evaluare – jud Cluj”.
Aceeași denumire se va folosi și în secțiunea subiect a emailului de transmitere a ofertei/clarificări.

Criterii de atribuire

Va fi selectată oferta care îndeplinește toate cerințele caietului de sarcini și care are prețul cel mai scăzut în lei, fără TVA.

Informații suplimentare

Informaţii suplimentare: Achiziția se va finaliza prin intermediul catalogului electronic. Documentația (caiet de sarcini, model formulare, model contract) este disponibilă pe site-ul Consiliului Judeţean Cluj - https://cjcluj.ro/achizitie/. Eventualele răspunsuri la solicitările de clarificări vor fi ataşate la anunţ. Ofertele care nu îndeplinesc în totalitate cerinţele din Anunțul achiziției/caietul de sarcini și/sau nu conțin toate documentele solicitate și/sau nu au fost transmise pe e-mail: achizitii@cjcluj.ro și/sau nu au publicate în catalogul din SEAP oferta de preţ vor fi respinse.
Anunțul de atribuire a contractului se va publica pe site-ul Consiliului Judeţean Cluj: https://cjcluj.ro/achizitie/, la secțiunea aferentă achiziției.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 13,400.00
Termen limită
04 septembrie 2026 (3 zile rămase)
Locație
Cluj
CPV
79419000-4 - Servicii de consultanță în domeniul evaluării
Categorie
Contabilitate & Juridic
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546237
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.