BizzLink
Se încarcă...

Servicii de expertiza depozit de zgura si cenușa Valea Caprișoara Compartimentul I, in urma avariei ce a dus la indisponibilizarea instalației de recirculație ape, cu evaluarea efectelor asupra siguranței depozitului si stabilire de soluții tehnice pt ...

Autoritate contractantă: SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI SA

„Servicii de expertiza depozit de zgura si cenușa Valea Caprișoara Compartimentul I, in urma avariei ce a dus la indisponibilizarea instalației de recirculație ape, cu evaluarea efectelor asupra siguranței depozitului si stabilire de soluții tehnice pt ...” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Petroșani, județul Hunedoara, de către SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI SA. Bugetul estimat este Max: RON 40,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

”Servicii de expertiză a depozitului de zgură și cenușă Valea Căprișoara compartiment I, ca urmare a avariei din data de 25.06.2026 ce a dus la indisponibilizarea instalației de recirculație ape limpezite, cu evaluarea efectelor asupra siguranței depozitului și cu stabilirea soluțiilor tehnice pentru repunerea în funcție a instalației de recirculare”, a căror achiziție este strict necesară, oportună și urgent pentru continuarea activității C.E.V.J - S.A și a Sucursalei Electrocentrale Paroșeni.
Descrierea detaliată a serviciilor și cerințelor se regăsesc în Caietul de Sarcini aprobat și înregistrat cu nr. DG 9561/28.08.2026 , atașat prezentului anunț publicitar.

Condiții referitoare la contract

Achiziția directa se finalizează pe bază de contract. Plata facturii se va efectua în lei cu OP în termen de 30 de zile de la data primirii facturii fiscale, după recepția finală a rezultatelor serviciilor prestate, respectiv după avizarea favorabilă a documentațiilor în CTE - ul sucursalei beneficiare S.E. Paroșeni și apoi în CTE - ul entității contractante C.E.V.J.- S.A și primirea facturii. Nu se acceptă plata în avans. Termenul de predare a documentațiilor la beneficiar este de 30 zile de la semnarea și intrarea în vigoare a contractului. Durata contractului este de 60 zile de la semnarea contractului de ambele părți. Se solicită constituirea garanției de bună execuție a contractului în cuantum de 5% din valoarea totală a contractului fără TVA. Toate cheltuielile de prestarea a serviciilor și de deplasare a personalului, de transport și de predare a documentațiilor la beneficiara S.E. Paroșeni la adresa: loc Vulcan, str. Paroșeni, nr.20, județ Hunedoara cod poștal 336250, intră în sarcina contractantului/prestatorului.
Documentația(iile) va (vor) fi întocmită(e) în 5 exemplare pe suport analogic/fizic (hartie) și 1 exemplar pe suport electronic, și vor fi redactate în limba română.

Condiții de participare

Oferta va fi întocmită în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini și va conține toate informațiile tehnice și comerciale edificatoare. Serviciile se vor presta conform cerințelor din caietul de sarcini. Ofertantul va transmite oferta tehnică și oferta financiară, însoțite de documentele care dovedesc modul de îndeplinirea a cerinței de experiența similară. Se vor prezenta
formularele și documentele solicitate în Invitația de participare nr. DG9830 / 03.09.2026 atașată. Prețul total ofertat va fi exprimat în lei fără TVA la sucursala S.E. Paroșeni. Alături de oferta de preț (formular 3 și anexa la acesta) și oferta tehnică (formular 2) se transmit și următoarele documente: 1) Certificatul Constatator emis de Oficiul Registrului Comerțului valabil la data prezentării ; 2) Declarație de participare cu calitatea de participant la procedură (formular 1) ; ) Declarația pe propria răspundere privind neîncadrarea în situația prevăzută la art.73 din Legea nr.99/2016 (formular 4). 4) Declarații pe propria răspundere privind neîncadrarea în dispozitiile art.177, art.178 și art.180 din Legea nr.99/2016 (formular 5, 6, 7). 5) Termene de prestare-formular 5 și Declarația privind respectarea condiții de Sănătate, Prot. Muncii, Mediu, Social–formular6; 6) Ofertanții ce depun oferta trebuie să dovedească faptul că au experiența similară, că au îndeplinit în ultimii 3 ani la nivelul unuia sau mai multor contracte / comenzi, servicii similare respectiv că au realizat servicii de întocmire de document de expertiză tehnică la depozite de zgură și cenușă sau la amenajări hidrotehnice de categoria de importanță B sau de o complexitate mai mare, în valoare cumulata de 40.000 lei. Drept dovadă se vor prezenta copii după contracte/comenzile și după documente/acte constatatoare de finalizare a lor. Ofertanții trebuie să asigure colaborarea cu expert tehnic atestat MLPTL și certificat MAPM in domeniu A7, B5 . Se vor prezenta certificatele valabile in copie .

Criterii de atribuire

Criteriul de atribuire a contractului este “prețul cel mai scăzut” și se aplică la valoarea totală a ofertei, pentru întreaga serviciile prestate, în condiția îndeplinirii a tuturor cerințelor din Caietului de sarcini și legislația în domeniu proiectării și construcției depozitelor de zgura și cenușă și a amenajărilor hidrotehnice similare.

Informații suplimentare

Oferta va fi întocmită conform caietului de sarcini si a formularelor anexe si va conține toate informațiile tehnice și comerciale (preţ , termene de prestare și finalizare, termene si condiţii de plată, standarde și normative de calitatea, personalul utilizat sa fie calificat atat educational cât și profesional adecvat în domeniu ce face obiectul achizitii , etc.). Contractantul interesat să participe trebuie să depună în mod obligatoriu toate documentele de calificare , fomularele solicitate, propunerea tehnica şi propunerea financiara, însoțite de documentele precizate invitația atașată, în cerințele din caietul de sarcini și proiectul de contract. Preţul este exprimat în lei, fără TVA, cu două zecimale, fiind preţ ferm si fix. Nu se acordă avans. Compararea ofertelor se va face pentru valoarea totală ofertată.
Oferta împreună cu toate documentele solicitate trebuie să fie transmisă la adresa de e-mail : achizitii@cevj.ro până în data și ora menționată în prezentul anunț publicitar.
Detalii suplimentare se pot obține la Compartimentul Achiziții la tel: 0254-544312, interior 1590 sau de la S.E. Paroșeni la tel. centrală: 0254-570790, interior la Compartiment Tehnic Mentenanță Investiții.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 40,000.00
Termen limită
08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
Locație
Petroșani, Hunedoara
CPV
71319000-7 - Servicii de expertiză
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546577
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.