BizzLink
Se încarcă...

Servicii de expertizare tehnică a unui pavilion de câini de serviciu din cazarma Măgurele

Autoritate contractantă: U.M. 0575 Bucuresti - Directia Generala de Jandarmi a Municipiului Bucuresti

„Servicii de expertizare tehnică a unui pavilion de câini de serviciu din cazarma Măgurele” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru București, județul București, de către U.M. 0575 Bucuresti - Directia Generala de Jandarmi a Municipiului Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 10,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractantă dorește să achiziționeze servicii de expertizare tehnică (inclusiv studiu geotehnic, dacă este cazul) a unui pavilion de câini din cazarma Măgurele, conform caietului de sarcini atașat nr. 450.255/24.08.2026.

Condiții referitoare la contract

Obiectul contractului îl constituie expertizarea tehnică structurală și nestructurală a tuturor elementelor de construcții, precum stabilirea susceptibilității avarierii la acțiuni seismice severe, a necesității lucrărilor de intervenție și pentru stabilirea tipului și anvergurii acestora, în vederea analizării stării tehnice a construcției, încadrarea construcției în clasă de risc seismic și propunerea măsurilor de intervenție necesare. Ofertantului declarat câștigător i se vor pune la dispoziție planurile de nivel existente pe suport de hârtie, exclusiv pentru utilizare în cadrul expertizei tehnice. Oferta va fi însoțită de următoarele documente: propunerea tehnică; oferta financiară exprimată în lei fară TVA; copie cerificat de întregistare a societății; documentele doveditoare, valabile la data depunerii ofertei, din care să reiasă că persoana care efectuează serviciul este autorizată. Totodată, în subiectul email-ului trimis se va preciza numărul prezentului anunț publicitar și obiectul achiziției. Expertiza tehnică completă se întocmește în 3 exemplare, semnate și ștampilate pe fiecare pagină, din care 2 exemplare se prezintă beneficiarului, iar un exemplar va rămâne expertului tehnic și totodată va fi prezentată și în format electronic (document Word și PDF).

Condiții de participare

Instrucțiuni către ofertanți: oferta va respecta toate cerințele prevăzute în caietul de sarcini nr. 450.255 din 24.08.2026 atașat; toate comunicările, solicitările de clarificări și răspunsurile la solicitări vor fi în scris prin intermediul mijloacelor electronice (email etc.); autoritatea contractantă nu va accepta o ofertă alternativă la serviciile solicitate; termenul de prestare a serviciului este maxim 30 zile calendaristice; oferta va fi dactilografiată, datată, semnată și ștampilată de către ofertant; prezentarea unor propuneri tehnice care nu satisfac cerințele solicitate de autoritatea contractantă au ca efect declararea ofertelor respective ca fiind neconforme; preţul unitar al serviciilor rămâne ferm pe toată durată de valabilitate a ofertei; condițiile menționate mai sus sunt minimale și obligatorii, iar transmiterea unei oferte din partea operatorului economic înseamnă acceptarea în totalitate a acestora. În vederea elaborării și depunerii ofertei, operatorul economic poate vizita și examina amplasamentul pavilionului ce urmează a fi expertizat. Intenția vizitării amplasamentului se va comunica telefonic la nr. tel. 0736.434.477, persoană de contact – Răileanu George, prin e-mail: achizitii@jandarmeriabucuresti.eu

Criterii de atribuire

Prețul cel mai scăzut

Informații suplimentare

Adresa de email: achizitii@jandarmeriabucuresti.eu. În vederea elaborării și depunerii ofertei operatorul economic poate vizita și examina amplasamentul pavilionului ce urmează a fi expertizat. Intenția vizitării amplasamentului se va comunica telefonic la nr. tel. 0736.434.477, persoană de contact – Răileanu George, prin e-mail: achizitii@jandarmeriabucuresti.eu

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 10,000.00
Termen limită
08 septembrie 2026 (7 zile rămase)
Locație
București, București
CPV
71319000-7 - Servicii de expertiză
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546162
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

Design & Arhitectură în București

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.