“Servicii de inchiriere macara”
Autoritate contractantă: JUDETUL SALAJ
„“Servicii de inchiriere macara”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru județul Sălaj, de către JUDETUL SALAJ. Bugetul estimat este Max: RON 25,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 16 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
“Servicii de inchiriere macara”Invitația de participare ,Caietul de sarcini si Formularele, se regăsesc atașate prezentului anunț publicitar. Anuntul publicitar si formularele se regasesc si postate pe site-ul Consiliului Judetean Salaj www.cjsj.ro la secțiunea: Informații publice- Achiziții publice-Achiziții directe.Valoarea totală estimată a serviciilor este de 25.000 lei fără TVA.
Condiții referitoare la contract
Plata facturii se va face in maxim 30 de zile de la primirea acesteia la Registratura Consiliului Judetea Salaj insotita de procesul verbal de receptie a serviciilor prestate.
Condiții de participare
Oferta va fi transmisa în plic închis la Registratura Consiliului Județean Sălaj - ofertă pentru “Servicii de inchiriere macara”, până la data de 16.09.2026 ora 10:00, și aceasta va conține :
1. Declaratia ofertantului (Formular 15 ).
2. Propunerea tehnică în care se vor detalia caracteristicile serviciilor prestate conform cerinţelor din caietul de sarcini.
Ofertanții vor prezenta propunerea tehnică astfel încât să se asigure posibilitatea verificării corespondenței propunerii tehnice cu specificațiile prevăzute în cadrul caietului de sarcini. Propunerea Tehnică trebuie să demonstreze că ofertantul a înțeles corect cerințele din caietul de sarcini și că soluția tehnică prezentată îndeplinește întru totul aceste specificații.
3. Propunerea financiară: Ofertantul trebuie sa prezinte formularul de ofertă (Formular10B).
Durata maximă estimată a serviciilor de inchiriere macara si nacelă cu operator este de 100 de ore.
Prestarea serviciilor va incepe de la data acceptarii achizitiei in SEAP.
Serviciile vor fi prestate in baza solicitarilor formulate in scris sau telefonic de catre Autoritatea Contractanta cu incadrarea in numarul de ore stabilit.
Operatorul economic are obligatia ca in 24 de ore sa raspunda acestor solicitari pentru seriviciile de inchiriere macara si nacela cu operator.
Criterii de atribuire
Autoritatea Contractantă va evalua oferta depusă de operatorii economici și va transmite, operatorului economic clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire ”prețul cel mai scăzut” o adresă prin care o să solicite încărcarea în catalogul electronic din SEAP a ofertei prezentate în vederea inițierii achiziției cu acesta.
Informații suplimentare
Orice solicitare de clarificări va fi transmisă Autorității Contractante la adresa e-mail cosmina.blajan@cjsj.ro / Registratura instituției noastre Consiliul Județean Sălaj, Zalău, Piața 1 Decembrie 1918, nr.11, cu mențiunea În atenția Serviciului Achiziții Publice Parteneriat Public-Privat și Urmărirea Contractelor, iar Autoritatea Contractantă va posta răspunsurile la solicitările de clarificări, precum şi decizia de atribuire/anulare a achiziţiei prin publicare pe site-ul Consiliului Județean Sălaj, respectiv www.cjsj.ro, la secțiunea aferentă achiziției directe având ca obiect “Servicii de inchiriere macara”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 25,000.00
- Termen limită
- 16 septembrie 2026 (12 zile rămase)
- Locație
- Sălaj
- CPV
- 45510000-5 - Închiriere de macarale cu operator
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546674
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.