BizzLink
Se încarcă...

Servicii de întocmire Deviz General pentru achiziția unui ansamblu modular realizat din 3 containere metalice cu destinația de post de poliție în localitatea Ohaba, județul Alba

Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI ALBA

„Servicii de întocmire Deviz General pentru achiziția unui ansamblu modular realizat din 3 containere metalice cu destinația de post de poliție în localitatea Ohaba, județul Alba” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru județul Alba, de către INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI ALBA. Bugetul estimat este Max: RON 158,888.43. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze servicii de elaborare a unui Deviz General aferent obiectivului constând în furnizarea, transportul, montarea și punerea în funcțiune a unui ansamblu modular realizat din 3 (trei) containere metalice.
Devizul General va fi întocmit pe baza cerințelor tehnice puse la dispoziție de autoritatea contractantă și va cuprinde toate categoriile de cheltuieli necesare pentru realizarea obiectului achiziției, inclusiv, după caz: furnizare, transport, manipulare, montaj, asamblare, instalații, echipamente, punere în funcțiune și alte cheltuieli aferente.
Operatorul economic va avea obligația de a analiza documentația tehnică pusă la dispoziție și de a întocmi Devizul General într-o formă clară și detaliată, care să permită fundamentarea valorii estimate a achiziției.
Documentul elaborat va fi transmis în format electronic, editabil și/sau PDF, conform solicitării autorității contractante.

Condiții referitoare la contract

Serviciile se vor presta pe baza documentației și informațiilor puse la dispoziție de autoritatea contractantă.
Termenul de elaborare și transmitere a Devizului General cel tarziu pana la data de 08.09.2026 ora 10.00
Prețul ofertat va include toate costurile aferente prestării serviciilor.

Condiții de participare

Pot participa operatori economici care au capacitatea profesională și tehnică necesară pentru prestarea serviciilor solicitate.
Oferta va cuprinde:
• propunerea financiară;
• propunerea tehnică/metodologia de realizare a serviciului;
• datele de identificare ale operatorului economic;
• documentele solicitate de autoritatea contractantă, după caz.

Criterii de atribuire

Prețul cel mai scăzut, cu condiția îndeplinirii cerințelor solicitate.
Oferta cu prețul cel mai scăzut dintre ofertele conforme va fi declarată câștigătoare.
Devizul General va trebui să reflecte în mod distinct și transparent categoriile de cheltuieli aferente achiziției și să permită stabilirea/fundamentarea valorii estimate.
Operatorul economic va utiliza informațiile și specificațiile tehnice puse la dispoziție de autoritatea contractantă.
Oferta va fi valabilă pentru o perioadă de 60 de zile de la data limită de depunere.
Ofertele care nu respectă cerințele minime solicitate pot fi declarate neconforme

Informații suplimentare

Informatii suplimentare se pot obtine de la adresa autoritatii contractatnte: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN ALBA, Str.I.C. Bratianu, nr.1B, Alba Iulia, jud.Alba, Serviciul Logistic, Compartiment Marketing Achizitii, e-mail achizitii@ab.politiaromana.ro sau tel. 0258 80 61 61 interior 20239. Ofertele se trimit pe adresa de e-mail: achizitii@ab.politiaromana.ro. Persoane de contact: Comp. Marketing Achizitii (Evaluare si atribuirea achizitiei): - tel. 0258 80 61 61 interior 20239 - Comisar sef de politie Tibor Horvath;

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 158,888.43
Termen limită
08 septembrie 2026 (4 zile rămase)
Locație
Alba
CPV
71241000-9 - Studii de fezabilitate, servicii de consultanță, analize
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546706
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.