Servicii de intretinere si reparatii a doua Grupuri electrogene de la sediu RADIO ROMANIA din Bucuresti
Autoritate contractantă: SOCIETATEA ROMANA DE RADIODIFUZIUNE
„Servicii de intretinere si reparatii a doua Grupuri electrogene de la sediu RADIO ROMANIA din Bucuresti” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Sector 1, județul București, de către SOCIETATEA ROMANA DE RADIODIFUZIUNE. Bugetul estimat este Max: RON 8,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze Servicii de intretinere si reparatii a doua Grupuri electrogene de la sediu RADIO ROMANIA din Bucuresti stucturate pe doua loturi, astfel:
Lot 1 - grup electrogen de 250kVA (C250 D5, Engine Type 6CTAA8 3G2) cu o valoare estimata de 4000 lei
Lot 2 - grup electrogen de P150kVA - TIP P150E grup electrogen de 150kVA - TIP P150E cu o valoare estimata de 4000 lei
conform cerintelor din caietele de sarcini atasate.
Condiții referitoare la contract
Se vor perfecta doua contracte de servicii pentru fiecare lot, valabile pana la data de 31.12.2026 si va fi constituita garantie de buna executie a acestora in cuantum 10% din valoarea fara TVA a fiecarui contract. Ofertele vor include revizia anuala precum si asigurarea eventualelor interventii accidentale pe perioada derularii contractelor (conform cerintelor din caietul de sarcini). Plata se va efectua cu OP in cont de Trezorerie in max. 60 zile de la efectuarea prestatiei si emiterea facturii pe platforma RO facturare.
Condiții de participare
Respectarea in totalitate a cerintelor din Caietele de sarcini. Firmele care doresc sa depuna oferte tehnice, trebuie sa faca dovada ca sunt autorizate de fabricant sa efectueze lucrari de intretinere si service pentru aceste Grupuri electrogene.
Propunerea tehnica se va intocmi cu respectarea stricta a cerintelor din caietele de sarcini.
Propunerea finaciara va cuprinde valoarea totala a acestor servicii cu toate costurile incluse.
Se pot depune oferte pentru un singur lot sau pentru ambele.
Valabilitatea ofertei: 30 zile
Criterii de atribuire
Va fi selectata oferta care indeplineste toate cerintele din caietele de sarcini si care are pretul cel mai scazut (exclusiv TVA) pentru aceste servicii cu toate taxele incluse, pentru fiecare lot in parte. Pretul ramane ferm pe toata perioada contractuala.
Informații suplimentare
Pentru alte clarificari va sta la dispozitie Dna Alexandra Stanescu- tel. 0771/787.285.
Ofertantii vor transmite prin e-mail la adresa emil.radu@radioromania.ro , ofertele tehnice si financiare pentru lotul la care vor sa participe.
Ofertele declarate castigatoare, vor fi postata in SEAP la sectiunea Catalog electronic precizand nr. anuntului de publicitate si lotul.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,000.00
- Termen limită
- 03 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- Sector 1, București
- CPV
- 50532300-6 - Servicii de reparare și de întreținere a generatoarelor
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546149
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.