BizzLink
Se încarcă...

Servicii de mentenanţă, pe baza de abonament lunar, pentru remedierea defectiunilor şi menţinerea în stare de funcţionare a sistemului de instiintare-alarmare al Municipiului Craiova

Autoritate contractantă: Municipiul Craiova

„Servicii de mentenanţă, pe baza de abonament lunar, pentru remedierea defectiunilor şi menţinerea în stare de funcţionare a sistemului de instiintare-alarmare al Municipiului Craiova” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Craiova, județul Dolj, de către Municipiul Craiova. Bugetul estimat este Max: RON 85,454.55. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Prestari servicii de mentenanță, pe baza de abonament lunar, pentru remedierea defecțiunilor și menținerea în stare de funcționare a sirenelor din sistemul de înștiintare -alarmare a municipiului Craiova, conform cerințelor Caietului de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026, atașat. Valoarea estimată fără TVA: între 65.454,55 lei si 85.454,55 lei. Valoarea minima estimata de 65.454,55 lei (excl. TVA), reprezinta valoarea serviciilor, inclusiv subansamble si piese de schimb, până la 31.12.2026, in functie de care se vor elabora si evalua ofertele, detaliată astfel: - pentru servicii de mentenanta (max. 4 luni) - 20.000,00 lei (excl. TVA); - pentru subansamble si piese deschimb asigurate pentru intretinere: maxim 45.454,55 lei (excl. TVA), ce vor fi achizitionate numai pentru cazurile in care va fi nevoie de reparatii care necesita inlocuirea unor piese , valoarea manoperei considerandu-se inclusa in valoarea abonamentului. Valoarea maxima estimata de 85.454,55 lei (excl. TVA) reprezinta valoarea globala estimata ce cuprinde si valoarea suplimentarilor, respectiv posibilitatea prelungirii duratei contractului cu maxim 4 luni calendaristice in anul 2027 si suplimentarea corespunzatoare a cantitatii de servicii de mentenanta deja achizitionate , conditionat de fondurile bugetare alocate cu acesta destinatie. Valoarea estimata pentru posibilitatea de prelungire cu 4 luni in anul 2027 pentru servicii de mentenanta: 20.000,00 lei (excl. TVA).

Condiții referitoare la contract

Conform Caietului de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026 modelului de contract atașate, postate şi pe site-ul www.primariacraiova.ro/Sectiunea Informaţii Publice/Achiziţii /Investitii publice/Achiziţii Publice. Perioada de valabilitate a ofertelor : 30 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor. Se va încheia un contract de achiziţie publică de servicii, prestarea serviciilor urmând a fi asigurată incepand cu data semnarii contractului de catre părti până la data de 31.12.2026, cu posibilitatea de prelungire a duratei contractului cu maxim 4 luni calendaristice (ian.-apr.2027) si suplimentarea corespunzatoare a cantitatii de servicii de mentenanță deja achizitionate, conditionat de fondurile bugetare alocate cu acesta destinatie.

Condiții de participare

Pot depune oferta toţi operatorii economici interesaţi, indiferent dacă deţin sau nu cont în SEAP. Oferta va cuprinde: Scrisoare de ofertă, Împuternicire, Formular Informatii generale, Declaraţia privind neîncadrarea în prevederile art. 59 si art. 60 din Legea nr. 98/2016 (Formular nr. 1), propunere tehnica si alte documente edificatoare privind indeplinirea cerintelor caietului de sarcini, Formular de ofertă (Anexa nr.24) şi Centralizator de preţuri pentru servicii (Anexa nr. 26), precum şi modelul de contract însuşit/Declaratie privind acceptarea clauzelor contractuale, şi va fi transmisă în format electronic la adresa de e-mail achizitii@primariacraiova.ro până la data si ora precizată cu confirmare de primire din partea autorității contractante. Ofertele transmise după data si ora precizată nu vor fi luate în considerare. Preţul ofertat va cuprinde toate costurile şi cheltuielile necesare pentru prestarea serviciilor care fac obiectul prezentei achiziţii, conform cerinţelor Caietului de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026. Formularul de oferta va include valoarea ofertata pentru serviciile de mentenanta aferente anului 2026 (max.4 luni) cumulată cu valoarea maxima a subansamblelor si pieselor de schimb asigurate pentru intretinere in anul 2026, respectiv suma de 45.454,55 lei (excl. TVA). La oferta financiara se va anexa si lista cu preturi unitare pentru piese de schimb, anexa la caietul de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026. Aceste preturi nu vor fi luate in calcul pentru stabilirea ofertei castigatoare, ele fiind necesare numai in cazurile in care este necesara inlocuirea unor piese sau subansamble defecte, valoarea manoperei considerându-se inclusă în valoarea abonamentului lunar.

Criterii de atribuire

Oferta cu preţul cel mai scăzut şi care îndeplineşte cerinţele prevăzute în Caietul de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026 şi în prezentul anunţ publicitar. Oferta care va fi declarată câştigătoare conform criteriului de atribuire stabilit trebuie să îndeplinească toate specificațiile din caietul de sarcini şi prezentul anunţ publicitar, iar valoarea fără TVA nu trebuie să depăşeacă valoarea estimată comunicată prin prezentul anunţ.

Informații suplimentare

Prezentul anunţ publicitar şi caietul de sarcini nr. 262934/ 21.07.2026 ataşat, pe care operatorul economic are obligaţia de a le respecta în întocmirea ofertei, precum şi alte documente necesare pentru achiziţia în cauză (Formulare - in format editabil, model contract, etc.) sunt publicate pe www.primariacraiova.ro/Sectiunea Informaţii Publice/Achiziţii /Investitii publice/Achiziţii Publice. Răspunsurile la solicitările de clarificări din partea operatorilor economici interesaţi cat si informatii privind oferta castigatoare/anularea achizitiei vor fi publicate de asemenea la adresa menţionată. Informaţii suplimentare pot fi obţinute de la Serviciul Licitaţii, tel/fax: 0251-416235/416236/416237, int. 317. Comunicarea privind finalizarea achiziției se va face doar către ofertantul câştigător, cu care se va încheia un contract de achiziţie publică de servicii. În situația în care cerinţele tehnice definite la nivelul anunțului publicitar, specificatiilor tehnice sau oricărui alt document aferent documentației de achiziţie fac trimitere la un standard,la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metodă specifică de fabricație/prestare/execuție,vor fiînțelese ca fiind însoțite de mențiunea „sau echivalent”.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 85,454.55
Termen limită
03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
Locație
Craiova, Dolj
CPV
50334400-9 - Servicii de întreținere a sistemelor de comunicații
Categorie
Instalații & Reparații
Publicată pe
31 august 2026
Număr anunț
ADV1546063
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 31 august 2026

Instalații & Reparații în Craiova

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.