„Servicii de mentenanţă pentru aplicatia de inventariere cu coduri de bare a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar Avansis Ventascan”
Autoritate contractantă: JUDETUL SALAJ
„„Servicii de mentenanţă pentru aplicatia de inventariere cu coduri de bare a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar Avansis Ventascan”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru județul Sălaj, de către JUDETUL SALAJ. Bugetul estimat este Max: RON 5,964.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 15 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
„Servicii de mentenanţă pentru aplicatia de inventariere cu coduri de bare a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar Avansis Ventascan”Invitația de participare ,Caietul de sarcini, Clauzele Contractuale si Formularele, se regăsesc atașate prezentului anunț publicitar. Anuntul publicitar si formularele se regasesc si postate pe site-ul Consiliului Judetean Salaj www.cjsj.ro la secțiunea: Informații publice- Achiziții publice-Achiziții directe.Valoarea totală estimată a serviciilor este de 5.964 lei fără TVA/an calendaristic.
Condiții referitoare la contract
Se va încheia contract de prestări servicii, conform clauzelor contractuale anexate prezentei invitații.
Termenul de prestare al serviciilor este de la data semnarii contractului pana la data de 31.12.2026.
Plata facturii se va face într-un termen de 30 de zile calendaristice de la data primirii facturii emise lunar de către Prestator pentru serviciile prestate.
Condiții de participare
Ofertele de preţ vor fi transmise în plic închis la Registratura Consiliului Județean Sălaj- ofertă pentru - „Servicii de mentenanţă pentru aplicatia de inventariere cu coduri de bare a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar Avansis Ventascan” până la data de 15.09.2026 ora 10:00. Operatorii economici au obligația de a prezenta oferta la Registratura Consiliului Județean Sălaj în plic închis până la data de 15.09.2026 ora 10:00 și aceasta va conține:1. Declarația privind neîncadrarea în prevederile art.59-60 de către toți participanții la procedură de atribuire (ofertanți, ofertanți lideri și asociați, terți susținători și subcontractanți) (Formular 12 D).2.Operatorii economici vor prezenta certificatul ONRC. 3. Propunere tehnică.
Se va prezenta propunerea tehnică în conformitate cu cerintele din caietul de sarcini astfel încât să se asigure posibilitatea verificării corespondenței propunerii tehnice cu specificațiile tehnice prevăzute în cadrul Caietului de sarcini si in acest sens se va prezenta:
a) Metodologia de prestare a serviciilor;
b) Declaraţie pe propria răspundere care să dovedească faptul că la elaborarea ofertei s-a ţinut cont de obligaţiile referitoare la condiţiile de muncă în domeniile mediului, social şi al relaţiilor de muncă si că acestea vor fi respectate pe parcursul îndeplinirii contractului. Instituțiile competente de la care operatorii economici pot obţine informaţiile detaliate privind obligaţiile relevante din domeniile mediului, social și al relaţiilor de muncă sunt Ministerul Mediului și Ministerul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice. (Formular 12 J).
4. Propunerea financiară: Se va prezenta formularul de ofertă (Formular 10B).
5. Declarația ofertantului (Formular 15 ).
Criterii de atribuire
Autoritatea Contractantă va evalua ofertele depuse de operatorii economici și va transmite operatorului economic clasat pe primul loc în urma aplicării criteriului de atribuire ”prețul cel mai scăzut” o adresă prin care o să solicite încărcarea în catalogul electronic din SEAP a ofertei prezentate în vederea inițierii achiziției cu acesta.
Informații suplimentare
Orice solicitare de clarificări va fi transmisă Autorității Contractante la adresa de e-mail cosmina.blajan@cjsj.ro/ Registratura instituției noastre Consiliul Județean Sălaj, Zalău, Piața 1 Decembrie 1918, nr.11, cu mențiunea În atenția Serviciului Achiziții Publice Parteneriat Public-Privat și Urmărirea Contractelor, iar Autoritatea Contractantă va posta răspunsurile la solicitările de clarificări, precum şi decizia de atribuire/anulare a achiziţiei prin publicare pe site-ul Consiliului Județean Sălaj, respectiv www.cjsj.ro, la secțiunea aferentă achiziției directe având ca obiect: „Servicii de mentenanţă pentru aplicatia de inventariere cu coduri de bare a mijloacelor fixe si obiectelor de inventar Avansis Ventascan”.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,964.00
- Termen limită
- 15 septembrie 2026 (12 zile rămase)
- Locație
- Sălaj
- CPV
- 50324100-3 - Servicii de întreținere a sistemelor
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546489
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.