SERVICII DE MENTENANȚĂ pentru sistemul de captare și ardere a biogazului și detectorul de gaze de la DEPOZITUL DE DEȘEURI NECONFORM PATA RÂT ÎNCHIS
Autoritate contractantă: JUDETUL CLUJ (CONSILIUL JUDETEAN)
„SERVICII DE MENTENANȚĂ pentru sistemul de captare și ardere a biogazului și detectorul de gaze de la DEPOZITUL DE DEȘEURI NECONFORM PATA RÂT ÎNCHIS” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru județul Cluj, de către JUDETUL CLUJ (CONSILIUL JUDETEAN). Bugetul estimat este Max: RON 93,484.52. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 03 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
SERVICII DE MENTENANȚĂ pentru sistemul de captare și ardere a biogazului și detectorul de gaze de la DEPOZITUL DE DEȘEURI NECONFORM PATA RÂT ÎNCHIS. Caietul de sarcini şi anexele sunt disponibile pe site-ul Consiliului Judeţean Cluj – secţiunea Informații de interes public – Achiziții, https://cjcluj.ro/achizitie/
Condiții referitoare la contract
Durata contractului este de 12 luni de la semnarea sa de către părți.
Condiții de participare
Este obligatorie înregistrarea ofertei în catalogul electronic din SEAP. Pentru a putea depune oferta în catalogul electronic este nevoie ca ofertanţii să fie înregistrați în SEAP.
OFERTELE SE VOR TRANSMITE CONCOMITENT PE E-MAIL LA ADRESA: achizitii@cjcluj.ro și în catalogul electronic. Pentru documentele transmise pe e-mail la secţiunea SUBIECT se va menționa: " SERVICII DE MENTENANȚĂ BIOGAZ - DEPOZIT DEȘEURI NECONFORM PATA RÂT ".
Ofertele transmise vor fi numerotate, opisate, transmise într-un singur e-mail și vor cuprinde:
Scrisoare de înaintare (Formular nr. 1);
Informații generale (Formular nr. 2);
Declarație privind existenta sau absenta situațiilor de conflict de interese (Formular nr. 3); Nota : Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante, in ceea ce privește organizarea, derularea si finalizarea procedurii de atribuire sunt menționate pe site-ul www.cjcluj.ro.
Declarație privind echipamentele necesare îndeplinirii contractului.
Declaratie privind respectarea obligatiilor referitoare la conditiile de munca si protectia muncii
Ofertantul va întocmi propria Propunere Tehnică în care va prezenta/ detalia modul de îndeplinire a cerințelor prevăzute în caietul de sarcini. - In cadrul propunerii tehnice ofertantul are de asemenea obligatia de a prezenta si Declaratie prin care operatorul economic declara faptul ca la elaborarea ofertei a tinut cont de obligatiile referitoare la conditiile de muncă și protecția muncii.
Propunerea financiara - Formular de oferta nr. 4, care va conține valoarea totala a ofertei, exprimata in Lei, fără TVA si Centralizator de preturi anexa la formularul de oferta;
Angajament privind respectarea clauzelor contractuale (Formular nr. 5);
Dovada publicării ofertei în catalogul electronic (print screen);
Pentru identificare în catalogul electronic disponibil SICAP, oferta de preț se va publica, sub denumirea: " SERVICII DE MENTENANȚĂ BIOGAZ - DEPOZIT DEȘEURI NECONFORM PATA RÂT ".
Criterii de atribuire
Va fi selectată oferta care îndeplineşte toate cerinţele caietului de sarcini şi care are prețul cel mai mic.
Informații suplimentare
Achiziţia se va finaliza prin intermediul SEAP – Catalogul electronic. Documentația de atribuire (caiet de sarcini, anexe, model formulare) este disponibilă pe site-ul Consiliului Judeţean Cluj - secţiunea Informații de interes public – Achiziții, https://cjcluj.ro/achizitie/
Eventualele răspunsuri la solicitările de clarificări vor fi postate atașat anunţului respectiv. Ofertele care nu îndeplinesc în totalitate cerinţele din caietul de sarcini şi care nu au publicată, în catalogul din SEAP oferta de preţ, vor fi respinse.
Solicitările de clarificări referitoare la documentația de atribuire se vor transmite autorității contractante la adresa de e-mail: achiziții@cjcluj.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 93,484.52
- Termen limită
- 03 septembrie 2026 (3 zile rămase)
- Locație
- Cluj
- CPV
- 50413100-4 - Servicii de reparare și de întreținere a echipamentului de detectare a gazului
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1545986
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.