"Servicii de organizare eveniment cultural “Zilele Comunității Șelimbăr”"
Autoritate contractantă: Comuna Selimbar
„"Servicii de organizare eveniment cultural “Zilele Comunității Șelimbăr”"” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Șelimbăr, județul Sibiu, de către Comuna Selimbar. Bugetul estimat este Max: RON 400,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Se va incheia un contract avand ca obiect serviciile de organizare, în perioada 26 - 27 septembrie 2026 a evenimentului cultural “Zilele Comunității Șelimbăr”, conform cerinţelor documentației de atribuire ataşată prezentului anunt, publicata in sectiunea „Publicitate Anunțuri” a SEAP, conform dispozitiei exprese a conducatorului autoritatii contractante mentionate in adresa nr. 46700/28.08.2026
Condiții referitoare la contract
Conform cerinţelor documentatiei de atribuire - ataşata - şi formularului propunerii de contract.
Perioada de valabilitate a ofertelor: 60 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor.
Se va încheia un contract de achiziţie publică de servicii.
Cuantum garantie de participare : nu este cazul.
Cuantum garantie de buna executie: nu este cazul.
Condiții de participare
Conditiile de participare la procedura privind achizitionarea de servicii prevazute in Anexa 2 la Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice conform prevederilor art. 7, alin. (1) lit d), coroborat cu prevederile art. 68, alin (1) lit. h) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, organizata de autoritatea contractanta pentru atribuirea contractului "Servicii de organizare eveniment cultural “Zilele Comunității Șelimbăr”" sunt precizate in documentatia de atribuire atasata prezentului anunt.
Indeplinirea tuturor prevederilor documentatiei de atribuire este obligatorie.
Oferta depusa cu nerespectarea prevederilor documentatiei de atribuire va fi respinsa.
Ofertele intarziate sau transmise la o alta adresa vor fi respinse ca “neconforme”.
Criterii de atribuire
„CEL MAI BUN RAPORT CALITATE-PRET” conform prevederilor art. 187 alin 3 lit. a) din Legea 98/2016. Factorii de evaluare si algoritmul de calcul sunt stabiliti in documentatia de atribuire atasata prezentului anunt: 1. Experiența profesională a Managerului de Proiect – 10%; 2. Experiența profesională a Coordonatorului relatii artisti – 10%, 3. Pretul ofertei – 80%
Informații suplimentare
Oferta si documentele care o insotesc se vor transmite la adresa de e-mail: ioana.cazacu@primariaselimbar.ro , conform cerintelor prevazute in documentatia de atribuire, pana la data si ora limita prevazute in prezentul anunt. Ofertele intarziate, transmise la o alta adresa sau intocmite cu nerespectarea prevederilor obligatorii ale documentatiei de atribuire atasate prezentului anunt vor fi respinse ca "neconforme". Ofertantul are obligatia de a elabora oferta in conformitate cu prevederile prezentului anunt si ale documentatiei de atribuire atasate. Oferta are caracter obligatoriu, din punct de vedere al continutului, pe toata perioada de valabilitate a ofertelor, adica 60 de zile. Ofertantul trebuie sa ia toate masurile astfel incat oferta sa fie depusa in format electronic la adresa solicitata, pana la data si ora limita pentru depunere, conform datei si orei limita din prezentul anunt. Operatorul economic transmite oferta numai in format electronic, la adresa de email indicata si numai pana la data si ora limita de depunere a ofertelor prevazuta in prezentul anunt.
Alte informatii : documentatia de atribuire este pusa la dispozitia tuturor operatorilor economici, in format electronic, atasata prezentului anunt.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 400,000.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Șelimbăr, Sibiu
- CPV
- 79952100-3 - Servicii de organizare de evenimente culturale
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546198
- Tip procedură
- Anexa 2
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.