Servicii de pază umană Stația de Epurare – Mun. Slobozia
Autoritate contractantă: SC URBAN SA
„Servicii de pază umană Stația de Epurare – Mun. Slobozia” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Slobozia, județul Ialomița, de către SC URBAN SA. Bugetul estimat este Max: RON 214,533.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul contractului consta in prestarea de "Servicii de pază umană Stația de Epurare – Mun. Slobozia". Valoarea estimata a contractului este de 214.533 ,00 lei fără TVA (6.501 ore X 33,00 tarif/oră). Alte cerințe se regăsesc in Caietul de sarcini atașat prezentului anunț publicitar.
Condiții referitoare la contract
Perioada contractului : 01.10.2026 - 30.09.2027. Modalitate de plata: ordin de plata.
Alte conditii contractuale sunt specificate in Caietul de sarcini și în draftul de contract atasate prezentului anunt publicitar.
Condiții de participare
Potentialii ofertanti interesati vor descarca și studia caietul de sarcini atasat prezentului anunț de publicitate. Eventualele clarificari si raspunsuri la solicitarile de clarificari vor fi postate atasate versiunilor ulterioare ale prezentului anunt de publicitate. In acest scop potentialii ofertanti interesati vor urmari eventualele versiuni ale anuntului pana la data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in scris la adresa de e-mail: achizitii@scurbansaslobozia.ro până la data de 02.09.2026 ora 12.00, iar răspunsurile la solicitările de clarificări se vor publica până la data de 03.09.2026 ora 16.00. Solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
OFERTELE VOR FI TRIMISE PE ADRESA DE MAIL : achizitii@scurbansaslobozia.ro, PÂNĂ CEL TÂRZIU LA DATA ȘI ORA INDICATE ÎN ANUNȚUL DE PUBLICITATE . OFERTELE TRIMISE PRIN ORICE ALT MIJLOC DECAT CEL SPECIFICAT IN PREZENTUL ANUNȚ PRECUM ȘI CELE DEPUSE DUPA DATA ȘI ORA LIMITĂ, NU VOR FI LUATE ÎN CONSIDERARE.
Odată cu oferta se vor depune:
- certificatul constatator emis de ONRC (pentru ofertant ,ofertant asociat, subcontractant, tert sustinator daca este cazul) cu cel mult 30 zile înainte de data depunerii ofertei;
- formularele din documentația de atribuire atașata completate;
- licența IGPR valabilă;
- dovada că deține și operează minimum 1 (un) echipaj mobil de intervenție poziționat permanent în interiorul localității Slobozia
SE VA FACE DOVADA RESPECTĂRII TUTUROR CERINȚELOR SOLICITATE PRIN CAIETUL DE SARCINI.
!!! Atenție : nu se accepta oferte alternative.
Criterii de atribuire
CRITERIUL DE ATRIBUIRE: Cel mai bun raport calitate-preț
Punctajul maxim total este de 100 de puncte. Acesta se compune din:
FACTORUL 1 – Prețul ofertei (Ponderea 80% / Maxim 80 de puncte)
FACTORUL 2 – Numărul de echipaje de intervenție (Ponderea 20% / Maxim 20 de puncte)
Algoritmul de calcul este cel detaliat in caietul de sarcini atașat prezentului anunț de publicitate.
NOTA: SE VA FACE DOVADA RESPECTARII TUTUROR CERINTELOR SOLICITATE PRIN CAIETUL DE SARCINI
Informații suplimentare
Informatii privind datele de identificare ale ofertantului caruia i-a fost atribuit contractul, precum si pretul contractului atribuit, vor fi disponibile in SEAP, la sectiunea Cumparari directe - Notificari de atribuire. Pentru informatii suplimentare, candidatii se vor adresa in scris entitatii contractante, la adresa de e-mail achizitii@scurbansaslobozia.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 214,533.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Slobozia, Ialomița
- CPV
- 79713000-5 - Servicii de pază
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546012
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Contabilitate & Juridic în Slobozia
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.