Servicii de producție și difuzare materiale audio-video de informare și conștientizare publică în cadrul Comitetului Interministerial de monitorizare a implem. Strategiei naționale pt. prevenirea și combaterea antisemitismului, xenofobiei, radicalizări...
Autoritate contractantă: Agentia Nationala pentru Sport
„Servicii de producție și difuzare materiale audio-video de informare și conștientizare publică în cadrul Comitetului Interministerial de monitorizare a implem. Strategiei naționale pt. prevenirea și combaterea antisemitismului, xenofobiei, radicalizări...” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Sector 2, județul București, de către Agentia Nationala pentru Sport. Bugetul estimat este Max: RON 206,611.57. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 15 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Contractul are ca obiect prestarea serviciilor de producție și difuzare a unor materiale audio-video de informare și conștientizare publică, constând în realizarea, producția, post producția, livrarea și difuzarea a 3 spoturi audio și 7 spoturi video de informare și conștientizare publică în cadrul Comitetului Interministerial de monitorizare a implementării Strategiei naționale pentru prevenirea și combaterea antisemitismului, xenofobiei, radicalizării și a discursului instigator la ură 2024-2027, în conformitate cu Cerințele tehnice anexate la prezentul anunț, precum și transferul drepturilor patrimoniale de autor asupra materialelor realizate către Agenția Națională pentru Sport.
Condiții referitoare la contract
Se va încheia un contract de prestări servicii cu operatorul economic desemnat câștigător, prin achiziție directă. Termen de execuție: 45 zile calendaristice de la data semnării contractului. Plata serviciilor se realizează după prestarea acestora, prin virament bancar (prin Trezorerie), în baza facturii emise și a procesului verbal de recepție servicii, în termen de 30 de zile de la înregistrarea facturii în sistemul Ro e-Factura. Ofertanții vor prezenta în ofertă datele de identificare ale societății (denumire societate, CIF, adresă, cont Trezorerie, etc.).
Condiții de participare
Operatorii economici care depun ofertă trebuie să prezinte documente relevante care să dovedească forma de înregistrare și, după caz, de atestare ori apartenență din punct de vedere profesional, în conformitate cu cerințele legale din țara în care este stabilit operatorul economic. Ca dovada a îndeplinirii cerinței obligatorii, documentul justificativ este: certificat constatator emis de ONRC - Oficiul National al Registrului Comerțului. Oferta tehnică trebuie să fie elaborată astfel încât sa respecte, cel puțin, Cerințele tehnice solicitate. Oferta operatorilor economici trebuie să cuprindă, cel puțin, toate serviciile de producție și difuzare a materialelor audio-video în cantitatea si calitatea solicitată. Nu se acceptă oferte parțiale. Oferta financiară nu trebuie să fie mai mare ca preț comparativ cu sumele alocate cu această destinație, respectiv sumele bugetate. Achiziția se va finaliza prin intermediul catalogului electronic S.E.A.P.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire al contractului de achiziție este "PREȚUL CEL MAI SCAZUT". La evaluarea ofertelor, se va avea în vedere respectarea Cerințelor de calificare și a Cerințelor tehnice și se va întocmi un clasament în ordine crescătoare a prețurilor ofertelor admisibile. Oferta admisibilă cu prețul cel mai scăzut va fi declarată câștigătoare.
Informații suplimentare
Oferta financiară a operatorilor economici trebuie să cuprindă prețurile fără TVA, cu maxim două zecimale. Perioada de valabilitatea a ofertelor va fi de minim 60 zile de la data limită stabilită pentru depunerea ofertei. Ofertele se vor transmite vor fi transmise autorității contractante la adresele de e-mail registratura@sport.gov.ro și achizitii@sport.gov.ro până cel târziu la data de 15.09.2026 ora 10:00. Ofertele depuse după data și ora limita de depunere a ofertelor vor fi considerate oferte întârziate și vor fi excluse din procedura de atribuire. Oferta trebuie să fie fermă.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 206,611.57
- Termen limită
- 15 septembrie 2026 (11 zile rămase)
- Locație
- Sector 2, București
- CPV
- 79960000-1 - Servicii de fotografie și servicii conexe
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546764
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.