SERVICII DE PROIECTARE (FAZA SF, PT) ȘI ASISTENȚĂ TEHNICĂ PENTRU OBIECTIVUL „ACHIZIȚIE, MONTAJ ȘI PUNERE ÎN FUNCȚIUNE CENTRALE TERMICE PENTRU INSTITUȚIILE ADMINISTRAȚIEI PUBLICE MOTRU”
Autoritate contractantă: MUNICIPIUL MOTRU
„SERVICII DE PROIECTARE (FAZA SF, PT) ȘI ASISTENȚĂ TEHNICĂ PENTRU OBIECTIVUL „ACHIZIȚIE, MONTAJ ȘI PUNERE ÎN FUNCȚIUNE CENTRALE TERMICE PENTRU INSTITUȚIILE ADMINISTRAȚIEI PUBLICE MOTRU”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Motru, județul Gorj, de către MUNICIPIUL MOTRU. Bugetul estimat este Max: RON 70,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Întocmire documentație tehnică (studiu de fezabilitate, documentații pentru obținerea avizelor, studiu geotehnic, proiect tehnic, detalii de execuție, DTAC, caiete de sarcini, verificator în conformitate cu Legea 10/1995, avizare ISCIR) pentru realizarea de centrale termice (agent termic și apă caldă menajeră) la instituțiile de învățământ de pe raza municipiului Motru, precum și aistență tehnică pe parcursul derulării achiziției de lucrări/produse și pe perioada de realizare a investiției. Achiziția este structurată pe 5 loturi, după cum urmează: ** LOTUL 1: CENTRALĂ TERMICĂ LA SEDIUL PRIMĂRIEI – 20.000 lei fără TVA ** LOTUL 2: CENTRALĂ TERMICĂ LA SEDIUL ITL – valoare estimată 20.000 lei fără TVA ** LOTUL 3: CENTRALĂ TERMICĂ LA SEDIUL POLIȚIEI LOCALE – valoare estimată 10.000 lei fără TVA ** LOTUL 4: CENTRALĂ TERMICĂ LA CASA MULTICULTURALĂ – valoare estimată 10.000 lei fără TVA ** LOTUL 5: CENTRALĂ TERMICĂ LA SALA DE SPORT – valoare estimată 10.000 lei fără TVA.
Condiții referitoare la contract
conform draftului de contract din documentația atașată prezentului anunț.
Condiții de participare
conform documentației atașate prezentului anunț.
Criterii de atribuire
prețul cel mai scăzut, indiferent de lotul pentru care se depune ofertă.
Informații suplimentare
OFERTELE SE VOR TRANSMITE PRIN E-MAIL LA ADRESA achizitiiprimariamotru@yahoo.com , PÂNĂ CEL TÂRZIU 08.09.2026, ORA 11:00. ORICE CLARIFICĂRI LA DOCUMENTAȚIA DE ATRIBUIRE SE VOR PUBLICA LA SECȚIUNEA INFORMAȚII SUPLIMENTARE PRIN PUBLICAREA UNEI NOI VERSIUNI ALE ANUNȚULUI DE PARTICIPARE.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 70,000.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Motru, Gorj
- CPV
- 71321200-6 - Servicii de proiectare a sistemelor de încălzire
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546079
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.