SERVICII DE PROIECTARE-FAZA STUDIU DE FEZABILITATE OBIECTIV "AMENAJARE PARAU RAUSOR, COMUNA RUCAR, JUDETUL ARGES"
Autoritate contractantă: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA ARGES VEDEA
„SERVICII DE PROIECTARE-FAZA STUDIU DE FEZABILITATE OBIECTIV "AMENAJARE PARAU RAUSOR, COMUNA RUCAR, JUDETUL ARGES"” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru județul Argeș, de către ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA ARGES VEDEA. Bugetul estimat este Max: RON 206,611.57. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 15 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Se doreste incheierea unui contract pentru elaborarea documentatiei Studiu de Fezabilitate + documentatii pentru obtinerea Certificatului de Urbanism in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Condiții referitoare la contract
Cerintele caietul de sarcini se vor insusi de catre toti ofertantii. Termenul de executie al Studiului de fezabilitate si documentatii pentru obtinerea Certificatului de Urbanism este de : 2 luni ( Elaborare documetatii necesare pentru obtinerea avizelor solicitate prin Certificatul de Urbanism: 1 luna). Valabilitate oferta: 90 zile de la data limita de depunere a ofertei.Se solicita constituirea unei Garantii de Buna Executie in conf. cu prevederile art 154 alin (4) din Lg nr.98/2016 care devine anexa la contract. Cuantumul garantiei de buna executie va fi de 5% din pretul contractului incheiat( fara TVA). Autoritatea contractanta are dreptul de a emite pretentii asupra garantiei de buna executie in conformitate cu art 41 din HG 395/2016. Restituirea garantiei de buna executie se va face in conf cu prevederile art 154^2, alin (3) din Lg 98/2016, actualizata. Achizitorul va elibera/restitui contractantului garantia de buna executie in termen de 14 zile de la aprobarea documentatiei tehnico-economice in Consiliul Tehnico-Economic CTE - Ministerul Mediului Apelor si Padurilor si dupa emiterea indicatorilor tehnico-econoimici.Pretul ofertat se va exprima in lei exclusiv TVA. Plata se face in termen de 30 de zile de la acceptarea la plata a facturii, cu OP prin Trezorerie. Facturarea se va face obligatoriu In mod electronic, prin E-facturare.
Condiții de participare
Ofertantii trebuie sa depuna urmatoarele documente: 1.Certificat de inmatriculare (CUI); 2.Certificat constator emis de ONRC; 3.Certificat de atestare fiscala privind situatia taxelor si impozitelor la bugetul de stat; 4.Certificat de atestare fiscala privind situatia taxelor si impozitelor la bugetul local; 5.Documente privind experienta similara constand in prestarea de servicii similare prestate in ultimii 3 ani, din care sa reiasa ca ofertantul a prestat servicii similare in valoare cumulata de minim 200.000 lei fara TVA. Op economic trebuie sa prez lista princ servicii similare executate in ultimii 3 ani , continand valori, perioada de executie, beneficiari, indiferent daca acestia din urma sunt AC sau clienti privati. Se vor anexa copii de pe contracte+ PV de Receptie sau orice alte doc constatatoare din care sa reiasa prestarea de servicii similare, in valoare cumulata de min 200.000 lei fara TVA; 6. Propunerea tehnica va fi elaborata in conformitate cu cerintele caietului de sarcini, astfel incat sa se asigure posibilitatea verificarii conformitatii acesteia cu specificatiile tehnice prevazute in caietul de sarcini si sa rezulte daca sunt indeplinite in totalitate cerintele caietului de sarcini; 7.Oferta financiara va cuprinde formularul de oferta pentru prestarea serviciilor.
Criterii de atribuire
Cel mai bun raport calitate pret. Punctajul se acorda conform precizarilor din Caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Modalitatea si locul de transmitere a ofertelor: Oferta tehnica, financiara si toate documentele de calificare solicitate vor fi semnate de catre reprezentantul legal/imputernicit al operatorului economic si vor fi transmise prin posta, curier (cheltuielile postale cad in sarcina ofertantului) sau personal, la adresa: Administratia Bazinala de Apa Arges-Vedea, Str.Calea Campulung nr.6-8, localitatea Pitesti, judetul Arges, la Registratura, in plic inchis, semnat si stampilat. Ofertele transmise prin e-mail sau fax nu vor fi luate in considerare. Pe plic se va marca: Numele/Denumirea ofertantului pentru a permite returnarea ofertei, daca va fi cazul, obiectul achizitiei publice, respectiv:SERVICII DE PROIECTARE-FAZA STUDIU DE FEZABILITATE OBIECTIV "AMENAJARE PARAU RAUSOR, COMUNA RUCAR, JUDETUL ARGES" Autoritatea contractanta nu raspunde de plicurile neinscriptionate corect. Nu se accepta oferte partiale/variante/oferte alternative. In cazul ofertele transmise prin curier/posta romana pana la data limita de depunere a ofertelor este obligatoriu ca acestea sa ajunga si sa fie inregistrate la autoritatea contractanta in termen de maxim doua zile dupa termenul de depunere(deschiderea ofertelor se face dupa doua zile de la data data limita de depunere precizata in anunt). Dupa acest termen, ofertele se vor considera intarziate. Pentru alte informatii va rugam sa va adresati la Serviciul Achizitii - tel: 0248.208.710 sau pe e-mail: florica.tudose@daav.rowater.ro .
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 206,611.57
- Termen limită
- 15 septembrie 2026 (12 zile rămase)
- Locație
- Argeș
- CPV
- 79314000-8 - Studiu de fezabilitate
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1544123
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.