BizzLink
Se încarcă...

Servicii de proiectare pentru obiectivul „Construire Drum Acces pe Teren CF Nr. 61771”

Autoritate contractantă: MUNICIPIUL FOCSANI

„Servicii de proiectare pentru obiectivul „Construire Drum Acces pe Teren CF Nr. 61771”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Focșani, județul Vrancea, de către MUNICIPIUL FOCSANI. Bugetul estimat este Max: RON 57,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

1.Servicii de proiectare pentru obiectivul „Construire Drum Acces pe Teren CF Nr. 61771”, respectiv:
- Elaborare Proiect Tehnic, Caiete de Sarcini si Detalii de executie(PT, CS, DDE),
- Elaborare Proiect pentru autorizarea lucrărilor de constructii(PAC/POE), inclusiv Documentații tehnice necesare în vederea obținerii Avizelor/Acordurilor/Autorizațiilor,
2.Servicii de verificare tehnică a documentațiilor PAC/POE,
3.Asistenta tehnica din partea proiectantului, pe perioada de execuție a lucrărilor și pentru participarea la fazele incluse în Programul de control al lucrărilor de execuție, inclusiv actualizarea Proiectului de execuție la faza As Build

Condiții referitoare la contract

Termen de prestare serviciilor de proiectare: 30 zile, etapizat astfel:
-Documentații necesare obținerii Avizelor/Acordurilor prevăzute in CU - în termen de 15 zile calendaristice de la data emiterii Ordinului de incepere,
-Documentațiile tehnice PT, PAC, POE - în terme de 30 zile calendaristice de la data emiterii Ordinului de incepere;

Termen de prestare a serviciilor de asistență tehnică din partea proiectantului: 3 luni(pe durata de executie a lucrarilor).
Termenele nu includ perioadele de sistare convenite.

La elaborarea ofertei, se vor respecta cerintele Caietului de Sarcini. La finalizarea achiziției, se vor prezenta următoarele documente(valabile): Certificatul de înregistrare; Certificatul constatator emis de către Oficiul Registrului Comerțului; Certificatele de atestare fiscală(care atestă lipsa datoriilor către bugetul de stat și bugetul local) – in termen de valabilitate.

Condiții de participare

Se vor prezenta: Declarație privind neîncadrarea în prevederile art. 58, art. 59, art. 60 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, Declaratia Angajament Anti-Mita, dovada asigurării personalului tehnic de specialitate corespunzator pentru îndeplinirea obligațiilor contractuale(Inginer proiectant specialitatea constructii hidrotehnice/edilitare, Inginer proiectant în specialitatea drumuri, Inginer proiectant în specialitatea instalații electrice, Inginer proiectant în specialitatea rețele edilitare, Inginer proiectant în specialitatea instalații gaze)
și documente suport pentru persoanele nominalizate, Declaratie pe propria răspundere privind respectarea reglementărilor obligatorii în domeniile mediului, social și al relațiilor de muncă din care să rezulte că la elaborarea ofertei s-a ținut cont de obligațiile relevante din domeniile mediului, social și al relațiilor de muncă, Declarație privind partea/părțile din propunerea tehnică și/sau propunerea financiară declarate confidențiale, clasificate sau protejate de un drept de proprietate intectuală(motivat). Propunerea financiara cuprinde: Formular de oferta si Anexa la Formularul de oferta(Formularul de regaseste in Caietul de Sarcini, parte a Documentației de atribuire)

Criterii de atribuire

Cel mai bun raport calitate-pret Punctaj financiar: Pretul ofertei: max. 60 puncte, Punctaj tehnic: Experienta profesionala a echipei de experti propusi pentru implementarea contractului: max. 40 puncte, conform algoritmului prezentat in Caietul de Sarcini, parte a Documentației de atribuire.

Informații suplimentare

Ofertele se depun la sediul Primăriei Municipiului Focșani, Bdul Dimitrie Cantemir nr. 1 bis – Registratură, în plic închis, cu denumirea achiziției înscrisă pe plic, pânî la data limită(09.09.2026).Informații: e-mail: enache@focsani.info.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 57,000.00
Termen limită
09 septembrie 2026 (7 zile rămase)
Locație
Focșani, Vrancea
CPV
71322000-1 - Servicii de proiectare tehnică pentru construcția de lucrări publice
Categorie
Design & Arhitectură
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546464
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

Design & Arhitectură în Focșani

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.