Servicii de proiectare pentru obiectivul de investiții Proiectare (releveu, studii fundamentare, DALI + DTAC + PT+DDE) + asistență în execuție + activare cu execuție consolidare, reabilitare și parțial extindere Str. Aluniș, 38 CF 446806 ASEMT
Autoritate contractantă: ADMINISTRATIA PENTRU SANATATE SI EDUCATIE A MUNICIPIULUI TIMISOARA
„Servicii de proiectare pentru obiectivul de investiții Proiectare (releveu, studii fundamentare, DALI + DTAC + PT+DDE) + asistență în execuție + activare cu execuție consolidare, reabilitare și parțial extindere Str. Aluniș, 38 CF 446806 ASEMT” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Design & Arhitectură, pentru Timișoara, județul Timiș, de către ADMINISTRATIA PENTRU SANATATE SI EDUCATIE A MUNICIPIULUI TIMISOARA. Bugetul estimat este Max: RON 82,644.62. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul prezentei achiziții publice vizează achizitia de Servicii de proiectare pentru obiectivul de investiții Proiectare (releveu, studii fundamentare, DALI + DTAC + PT+DDE) + asistență în execuție + activare cu execuție consolidare, reabilitare și parțial extindere Str. Aluniș, 38 CF 446806 ASEMT, conform documentație de atruire atașată.
Atribuirea contractului de achizitie publică se va face prin achiziţie directă, conform prevederilor art. 7 alin. (5) și alin. (7) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice.
Condiții referitoare la contract
Garanţia de bună execuţie a contractului: in procent de 10% din pretul contractului fără TVA, constituirea acesteia se va face in termen de 5 zile lucratoare de la semnarea contractului de catre ambele parti, in conformitate cu art 154 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice
Condiții de participare
Ofertanții vor fi înregistrați în catalogul electronic SEAP. Oferta va fi elaborată în conformitate cu cerințele stabilite prin documentația de atribuire atașate prezentului anunț.
Oferta depusă de ofertant trebuie să conțină, în mod obligatoriu, documentele solicitate prin invitația de ofertare – Condiții de participare si documentatia de atribuire.
Ofertele se vor transmite pe adresa de e-mail: achizitiiasemt@asemt.primariatm.ro, până la data de 07.09.2026, ultima ora a zilei.
În paralel cu depunerea ofertei, operatorii economici vor publica serviciile ofertate, în catalogul electronic SEAP, înainte de data limită de depunere a ofertelor, respectiv înainte de 07.09.2026. În mod obligatoriu, oferta prezentată în SEAP va conține denumirea Anunțului publicitar ADV…, în acest sens o data cu oferta, se va transmite si numărul de referință a ofertei postate în catalogul SEAP.
Criterii de atribuire
Cel mai bun raport calitate preț, in conformitate cu prevederile art. 187 alin. (3) lit. a) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice.
Criteriul de atribuiré se va aplica doar ofertelor admisibile
Informații suplimentare
Achiziția se va finaliza prin încheierea unui contract de achizție publică de servicii.
La oferta de baza nu se acceptă oferte alternative.
Toate documentele ofertei vor fi asumate prin semnatura de catre reprezentatul legal al operatorului economic sau un imputernicit al acestuia, in caz contrar documentele depuse nu vor fi luate in considerare.
Eventualele solicitari de clarificari privind documentatia publicata in SEAP vor fi transmise pe e-mail achizitiiasemt@asemt.primariatm.ro, pana in data de 03.09.2026, inclusiv, iar raspunsul se va publica in data de 04.09.2026, prin publicarea unei versiuni ale prezentului anunt publicitar
Dintr-o eroarea, autoritatea contractantă a publicat documente care nu indica corect obiectul contractului. Pentru remediere, s-a publicat această versiune a anuntului publicitar, ce are atasat documentatia de atruibuire in baza careia operatorii economici interesati isi vor elabora oferta.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 82,644.62
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Timișoara, Timiș
- CPV
- 71240000-2 - Servicii de arhitectură, de inginerie și de planificare
- Categorie
- Design & Arhitectură
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546325
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
Design & Arhitectură în Timișoara
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.