”Servicii de proiectare și execuție lucrări în cadrul obiectivului Realizare branșament electric camere tehnice sistem de irigații Bd.Independenței”
Autoritate contractantă: MUNICIPIUL BRAILA
„”Servicii de proiectare și execuție lucrări în cadrul obiectivului Realizare branșament electric camere tehnice sistem de irigații Bd.Independenței”” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Brăila, județul Brăila, de către MUNICIPIUL BRAILA. Bugetul estimat este Max: RON 165,346.28. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul contractului este reprezentat de serviciile de proiectare și realizarea efectivă a branșamentelor și instalațiilor de utilizare, conform soluțiilor stabilite prin Avizele Tehnice de Racordare emise de DEER pentru 6 camere tehnice aferente sistemului de irigații de pe tronsonul cuprins între Str. Școlilor și Calea Galați.
Condiții referitoare la contract
Durata contract:
- Termen de proiectare: 15 zile de la data ordinului de începere a prestării serviciilor de proiectare
- Termen de execuție branșamente și instalații de utilizare: 30 de zile de la ordinal de începere a execuției
Condiții de participare
Oferta trebuie să cuprindă următoarele:
- Documente din care să reiasă o formă de înregistrare a ofertantului.
- Formularul de ofertă anexat ce cuprinde valoarea totală în lei fără TVA
- Formularul A- declarație privind conflictul de interese
- Propunerea tehnică în conformitate cu cerințele caietul de sarcini
- Declarație pe proprie răspundere privind acceptarea clauzelor contractuale din modelul de contract anexat prezentei
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Operatorii economici interesati vor transmite oferta prin e-mail la adresa:achizitii@pmbr.ro sau la sediul Primariei Braila din Calea Călărașilor nr.17, pana la data de 10.09.2026.Autoritatea contractanta invita operatorii economici interesati sa acceseze site-ul Primariei Braila, www.primariabraila.ro, la sectiunea Achizitii Publice, de unde se poate descarca invitatia de participare.Eventualele solicitari de clarificari se vor transmite prin fax sau e-mail, iar raspunsurile de clarificari se vor posta pe site-ul Primariei Braila.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 165,346.28
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (10 zile rămase)
- Locație
- Brăila, Brăila
- CPV
- 45310000-3 - Lucrări de instalații electrice
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546260
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Brăila
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.