Servicii de proiectare și lucrari executie ptaforma beton obiectiv de investitii la Șoseaua Vitan Barzești nr. 22, sector 4, București
Autoritate contractantă: Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti
„Servicii de proiectare și lucrari executie ptaforma beton obiectiv de investitii la Șoseaua Vitan Barzești nr. 22, sector 4, București” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti. Bugetul estimat este Max: RON 509,075.22. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
1.Obiectul contractului: Servicii de proiectare și executie lucrari obiectiv de investitii la Șoseaua Vitan Barzești nr. 22, sector 4, București
2. Valoarea estimata se referă la lucrările ce vor fi prestate pană la data de 15.12.2026.
3. Valoarea estimată fără T.V.A.: 509.075,22 lei fara T.V.A. (Servicii de proiectare - 22.700,00 lei făra TVA și lucrari executie platforma – 486.375,22 lei fara TVA)
Condiții referitoare la contract
1. Condițiile minime referitoare la contract se regasesc in caietul de sarcini nr. 964.984 din 01.09.2026.
2. In cadrul propunerii financiare vor fi incluse toate costurile privind cerințele minimale impuse în caietul de sarcini nr. 964.984 din 01.09.2026.
3. Plata se va efectua după recepţionarea si punerea in functiune a produselor fara obiectiuni, cu ordin de plată, în termen de 30 zile de la semnarea procesului verbal de recepţie si a transmiterii facturii in sistemul electronic RO e-factura.
4. Plata se va efectua prin conturi deschise la trezorerie, conform prevederilor OUG nr. 146/2002 privind formarea si utilizarea resurselor derulate prin trezorerie.
Condiții de participare
1. Servicii de proiectare și executie să respecte toate cerințele tehnice din cadrul caietului de sarcini nr. 964.984 din 01.09.2026.
2. Autoritatea contractantă solicita operatorilor economici care depun/transmit oferte, să dovedească forma de înregistrare și, după caz, de atestare ori apartenență din punct de vedere profesional, în conformitate cu cerințele legale din țara în care este stabilit operatorul economic, astfel:
- Certificat emis de Oficiul National al Registrului Comertului, ultima forma actualizata,
- Codul Unic de inregistrare.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire va fi – „preţul cel mai scăzut” /lucrare, în condiţiile respectării în totalitate a cerintelor minime din Caietul de sarcini nr. 964.984 din 01.09.2026 și a celor prevăzute la capitolul Condiţii de participare din prezentul anunț.
Oferta financiară va fi exprimată în lei fără TVA și are caracter ferm și obligatoriu.
În cazul în care se constata ca exista oferte cu prețuri egale clasate pe primul loc, autoritatea contractanta are dreptul să solicite noi propuneri financiare și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform art. 138 alin (2) din H.G. nr. 395/2016.
Termen limită primire oferte : 11.09.2026, ora 16,00.
Informații suplimentare
Ofertele vor fi transmise, în termenul solicitat, respectiv 11.09.2026, ora 16,00, la adresa de e-mail: achizitii.publice@b.politiaromana.ro sau la sediul autoritatii achizitoare din str. Valeriu Braniste nr. 9, etaj 6, sector 3, Bucuresti. Ofertele transmise la alta adresă sau pe alta cale decât cea menționată anterior, nu vor fi luate în considerare. Eventualele solicitări de clarificare privind caietul de sarcini vor fi transmise Directiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti la adresa de e-mail: achizitii.publice@b.politiaromana.ro. Operatorii economici vor preciza adresa de e-mail pe care doresc sa poarte corespondența cu autoritatea contractantă.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 509,075.22
- Termen limită
- 11 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 45112500-0 - Lucrări de terasament
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546770
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Renovări & Construcții în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.