Servicii de reparare grupuri de refrigerare
Autoritate contractantă: PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L.
„Servicii de reparare grupuri de refrigerare” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Constanța, județul Constanța, de către PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L.. Bugetul estimat este Max: RON 268,750.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Activitatile ce urmeaza a se realiza de catre Contractant cuprind urmatoarele:
Verificari, intretinere si lucrari de mentenanta pentru Instalatie frigorifica si ventilatie aflate in dotarea ”Patrimoniu Constanta Litoral SRL”, conform celor specificate la punctul - “ Informații despre echipamentele si instalatiile pentru care sunt necesare Serviciile de mentenanță care fac obiectul achiziției”.
Definitii:
1. Mentenanța preventivă - trebuie înțeleasă ca totalitatea operațiunilor care se efectuează în mod regulat prin acțiuni planificate și programate pe parcursul ciclului de viață al unui echipament/produs, pentru a identifica și corecta potențiale probleme cu scopul de a reduce riscul/probabilitatea apariției unor defecțiuni sau de degradare care împiedicăfuncționarea optimă a echipamentului/produsului;
2. Mentenanța predictivă – trebuie înțeleasă ca monitorizarea continuă/periodică a parametrilor de funcționare a unui echipament cu scopul de a detecta/anticipa degradarea componentelor acestuia astfel încât să fie realizată mentenanța preventivă înainte de apariția defectului. – nu este cazul;
3. Mentenanța corectivă - trebuie înțeleasă ca totalitatea operațiunilor de intervenție la un echipament/produs care se efectuează pe parcursul ciclului de viață al acestuia, ca urmare a unor defecțiuni sau funcționării în afara parametrilor optimi cu scopul de a restabili capacitatea de funcționare optimă a echipamentului/produsului;
4. Suport tehnic de la distanță - nu este cazul.
Mentenanța preventivă
Operațiunile de mentenanță preventivă a echipamentelor cuprind o serie de activități planificate și riguroase menite să le mențină în perfectă stare de funcționare și să optimizeze eficiența acestora în conformitate cu specificațiile tehnice ale echipamentului. În plus, scopul acestor operațiuni este de a extinde durata lor de viață, de a evita situațiile care pot perturba activitatea Autorității Contractante și de a minimiza posibilitatea unei defecțiuni precum și asigurarea unui consum minim de energie.
Contractantul trebuie să efectueze mentenanța preventivă a echipamentelor conform frecventei specificate pentru fiecare tip de echipament in parte, operațiunile care trebuie efectuate de Contractant pentru fiecare intervenție periodica sunt descrise in capitolul Informații despre echipamentele si instalatiile pentru care sunt necesare Serviciile de mentenanță care fac obiectul achiziției.
Contractantul este responsabil pentru realizarea operațiunilor de mentenanță preventivă conform cartilor tehnice ale echipamentului.
Orele de lucru normale ale Autorității Contractante sunt 10.00-18.00 de luni pana vineri.
Datele exacte in care se vor executa lucrarile specifice de mentenanta se vor stabili de comun acord de catre beneficiar si prestator in functie de programul fiecareia dintre parti.
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va finaliza cu incheierea unui contract pe o perioada de 12 luni.
Condiții de participare
Ofertele se vor depune pana pe data de 08.09.2026,ora 13.01 la adresa de e-mail achizitii@cazinoul.com.Ofertele depuse dupa aceasta data nu vor fi luate in considerare.
Criterii de atribuire
Cel mai bu raport calitate pret in conditiile respectarii cerintelor din Caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Ofertele depuse care nu sunt insotite de formularele completate atasate si de cerintele din Caietul de sarcini vor fi considerate neconforme.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 268,750.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Constanța, Constanța
- CPV
- 50730000-1 - Servicii de reparare și de întreținere a grupurilor de refrigerare
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546211
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Constanța
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.