Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii
Autoritate contractantă: PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L.
„Servicii de reparare si de intretinere a instalatiilor de constructii” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Constanța, județul Constanța, de către PATRIMONIU CONSTANȚA LITORAL S.R.L.. Bugetul estimat este Max: RON 29,400.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Contractantul este pe deplin responsabil pentru:
a. asigurarea planificării resurselor în raport cu echipamentele ce fac obiectul contractului, tipul de Servicii de mentenanță astfel cum este solicitat, frecvența pentru realizarea Serviciilor etc.;
b. îndeplinirea obligațiilor contractuale, cu respectarea bunelor practici din domeniu, a prevederilor legale și contractuale relevante, astfel încât să se asigure că activitățile și rezultatele sunt realizate la parametrii solicitați;
c. asigurarea valabilității tuturor autorizațiilor și/sau certificatelor necesare, după caz, pentru prestarea Serviciilor (atât pentru organizația sa, cât și pentru personalul/echipamentul propus pentru realizarea Serviciilor, conform legislației în vigoare), acolo unde este aplicabil;
d. prestarea Serviciilor în conformitate cu cerințele Caietului de Sarcini;
e. transmiterea Autorității Contractante, imediat după demararea Contractului, a listei conținând datele de identificare și de contact ale personalului alocat pentru realizarea Serviciilor;
f. colaborarea cu personalul Autorității Contractante alocat pentru verificarea Serviciilor efectuate, pentru realizarea recepțiilor sau pentru accesul la anumite echipamente unde desfășurarea Serviciilor se poate realiza numai în prezența personalului Autorității Contractante, după caz;
g. elaborarea și menținerea unor fișe de întreținere/mentenanță pentru echipament (document care să evidențieze operațiunile de mentenanță, reparații, piese de schimb, consumabile utilizate etc. pentru fiecare echipament și care să reprezinte o sursă pentru analiza condițiilor prezente cu condițiile trecute pentru a identifica tendințe de uzură, deteriorare sau alți factori comparabili care pot compromite utilizarea echipamentului).
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va finaliza cu incheierea unui contract pe o perioada de 12 luni.
Condiții de participare
Ofertele se vor depune pana la data de 10.09.2026,ora 15.09 la adresa de e-mail:achizitii @cazinoul.com.Ofertele depuse dupa aceasta data nu vor fi luate in considerare.
Criterii de atribuire
Cel mai bun raport calitate-pret in conditiile respectarii cerintelor din Caietul de sarcini.
Informații suplimentare
Ofertele care nu vor fi insotite de formularele completate si nu fac dovada indeplinirii cerintelor din Caietul de sarcini vor fi considerate neconforme.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 29,400.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Constanța, Constanța
- CPV
- 50700000-2 - Servicii de reparare și de întreținere a instalațiilor de construcții
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546616
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Constanța
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.