SERVICII DE REPARAȚII CURENTE CT1- POMPĂ DE CIRCULAȚIE.
Autoritate contractantă: Centrul de Formare si Perfectionare a Politistilor "Nicolae Golescu" Slatina
„SERVICII DE REPARAȚII CURENTE CT1- POMPĂ DE CIRCULAȚIE.” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Slatina, județul Olt, de către Centrul de Formare si Perfectionare a Politistilor "Nicolae Golescu" Slatina. Bugetul estimat este Max: RON 12,396.70. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
În vederea asigurării continuității și siguranței în exploatare a sistemului de alimentare cu apă caldă menajeră a unității pentru cursanții cazați în unitate, este necesară înlocuirea unei pompe tip IPL 50/130- 2,2/2, aferente centralei termice, care prezintă defecțiuni și care afectează circulația corespunzătoare a agentului termic și funcționarea instalației în parametrii normali, conform Anexei atașate.
Transportul și montajul vor fi asigurate de către socitatea caștigătoare.
Condiții referitoare la contract
Plata se va efectua cu OP in maxim 30 zile de la data recepției serviciilor. Factura va fi emisă in format Ro e-factura, conform noilor reglementari legislative, respectiv OUG 120/2021 si Ordinul 1365/2021.
Condiții de participare
Oferta se va depune in format electronic, semnată si stampilată, pe adresa de e-mail achizitiicfpp@gmail.com, pana la data de: 10.09.2026, ora 12:00, de către operatori economici de profil. Oferta va conține obligatoriu informații despre societate, persoana de contact cu număr de telefon, adresa de e-mail, termenul de prestare a serviciilor precum si valoarea totala a serviciului exprimata in lei, fără tva. După stabilirea ofertei câștigătoare, operatorul economic declarat câștigător va încărca oferta pe catalogul SICAP , sub denumirea ” Ofertă de preț conform anunț publicitar nr........” în vederea efectuării comenzii ferme.
Criterii de atribuire
Prețul cel mai scăzut raportat la cerințele autorității contractante.
Informații suplimentare
Informații suplimentare se pot obține prin intermediul adresei de e-mail: achizitiicfpp@gmail.com sau telefon 0249/421888, int. 28010. Achizitorul are deplină decizie în selectarea ofertantului câștigător, conform criteriului de atribuire, fără a fi obligat să prezinte justificări celorlalți ofertanți participanți. Autoritatea contractantă nu are obligația de a face comunicări scrise. Prezentei achiziții nu i se aplică prevederile referitoare la soluționarea contestațiilor de către CNSC, achiziția directă nefiind o procedură de atribuire a unui contract de achiziție publică.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 12,396.70
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Slatina, Olt
- CPV
- 50800000-3 - Diverse servicii de întreținere și de reparare
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546561
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Slatina
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.