Servicii de revizie tehnica la 6 luni grup electrogen stationar, trifazat ESE 400DWS
Autoritate contractantă: UNITATE MILITARA 01910
„Servicii de revizie tehnica la 6 luni grup electrogen stationar, trifazat ESE 400DWS” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Mierea, județul Buzău, de către UNITATE MILITARA 01910. Bugetul estimat este Max: RON 4,050.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Operatiunile sunt cele din tabelul periodic de intretinere ce se efectueaza la mentenanta preventiva din documentatia tehnica a producatorului. Toate piesele de schimb/consumabile trebuie sa respecte cerintele tehnice si de calitate ale producatorului echipamentului. Eventualele lucrari de reparatii, care includ piese de schimb si consumabile, vor face obiectul altei proceduri de achizitie, pe baza necesarului stabilit de prestator care va fi inaintat achizitorului sub forma unui deviz de reparatii. Dupa achizitionare, ofertantul va asigura in mod gratuit manopera aferenta inlocuirii pieselor de schimb/consumabilelor defecte, material marunt utilizat la schimbarea acestora ce va fi inclus in oferta financiara. Garantia tehnica minim 12 luni de la data semnarii procesului-verbal de receptie cantitative si calitative. GRUPUL NU SE AFLA IN PERIOADA DE GARANTIE.
Condiții referitoare la contract
Plata serviciilor se va efectua în lei, cu ordin de plată, prin Trezoreria furnizorului, în termen de 45 de zile de la transmiterea facturii fiscale electronice prin sistemul national RO e-Factura, a tuturor documentelor justificative și definitivarea procesului-verbal de receptie. In cazul in care nu vor fi alocate credite cu aceasta destinatie,termenul de plata se majoreaza la 60 zile.
Condiții de participare
Serviciul va fi achizitionat prin intermediul SICAP . Oferta va cuprinde : 1. PROPUNEREA TEHNICA: descrierea detaliata a activitatilor, modalitatea de indeplinire, resurse umane,echipamente, piese de schimb/consumabile, durata activitate. 2. PROPUNERE FINANCIARA : activitatea din propunerea tehnica, piese /consumabile, manopera, unitate de masura,cantitate,pret unitar fara TVA, Valoare totala fara TVA. Manoperă (ora/zi) revizie contine : [diagnoză, demontare, montare/instalare (înlocuire) produse, testare, curățare, verificare, măsurători etc.] Transportul intra in pretul pieselor/consumabilelor. După analiza și evaluarea ofertelor transmise de către operatorii economici interesați, autoritatea contractantă va comunica ofertantului câștigător rezultatul procedurii pentru încărcarcarea în catalogul SICAP, cu menționarea termenului de prestare în denumire sau descriere în vederea achiziționării. Vor fi luate in considerare numai ofertele a caror propunere tehnica presupune asigurarea unui nivel calitativ egal sau superior cerintelor minime solicitate. Prezentul anunt nu constituie un angajament de achizitie din partea noastra. Anuntul reprezinta o testare de piata in urma careia autoritatea va lua o decizie cu privire la achizitia respectiva. Autoritatea isi rezerva dreptul de a sonda piata de profil in cautarea altor oferte avantajoase economic.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Oferta va fi depusa la um01910.vernesti@gmail.com
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 4,050.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (1 zi rămasă)
- Locație
- Mierea, Buzău
- CPV
- 50532300-6 - Servicii de reparare și de întreținere a generatoarelor
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546155
- Tip procedură
- Anexa 2
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.