Servicii de revizii tehnice la posturile trafo aflate în dotarea Companiei de Apă Someș S.A
Autoritate contractantă: Compania de Apa Somes S.A.
„Servicii de revizii tehnice la posturile trafo aflate în dotarea Companiei de Apă Someș S.A” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Cluj-Napoca, județul Cluj, de către Compania de Apa Somes S.A.. Bugetul estimat este Max: RON 240,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Entitatea contractantă, în calitate de achizitor, dorește să atribuie un contract de Servicii de revizii tehnice la posturile trafo aflate în dotarea Companiei de Apă Someș S.A., prin care să se asigure menținerea acestora în condiții optime de exploatare, conform celor mentionate în Caietul de sarcini anexat.
Condiții referitoare la contract
Contractul de servicii se va incheia in lei, pe o perioada de 4 luni. Factura se va emite în baza situațiilor real executate şi a devizelor acceptate de către achizitor. Factura va fi transmisă achizitorului prin sistemul RO e-factura după prestarea și recepționarea serviciilor. Termenul limită pentru transmiterea facturilor în sistemul RO e-Factura este de 5 zile calendaristice de la data emiterii facturii, dar nu mai târziu de 5 zile calendaristice de la data limită prevăzută pentru emiterea facturii la art. 319 alin. (16) din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu completările ulterioare. Achizitorul va efectua plata către prestator, în termen de maxim 30 zile de la data la care factura electronică este disponibilă achizitorului pentru descărcare din sistemul RO e-Factura. Sanctiuni pentru neindeplinirea culpabila a obligatiilor contractuale sunt: -pentru prestator,in cazul in care nu reuseste sa-si indeplineasca obligatiile asumate, atunci achizitorul are dreptul de a deduce din pretul contractului, ca penalitati, o suma echivalenta cu o cota procentuala de 0,02% pentru fiecare zi intarziere, din pretul serviciilor solicitate și neprestate, pana la indeplinirea obligatiilor; -pentru achizitor, in cazul in care nu isi onoreaza obligatiile de plata la scadenta, atunci prestatorul are dreptul de a solicita, ca penalitati, o suma echivalenta cu o cota procentuala de 0,02% pentru fiecare zi de intarziere din plata neefectuata, pana la indeplinirea obligatiilor. Alte informatii se regasesc in documentatia atasata.
Condiții de participare
Oferta va cuprinde:
1. Doc de calificare: Copie după Certif constatator emis de ONRC (actual). Din acesta trebuie să reiasă că operatorul economic este autorizat să realizeze obiectul contractului.
2. Dovada deținerii autorizației/atestatului ANRE corespunzător pentru executarea lucrărilor la instalații electrice de medie și joasă tensiune, inclusiv pentru posturi de transformare cu tensiunea nominală de cel mult 20 kV, precum și pentru instalațiile electrice de medie tensiune aferente acestora; Dovada deținerii atestatului ANRE de tip A pentru „încercări echipamente și instalații electrice”, necesar pentru efectuarea măsurătorilor și verificărilor prevăzute în Caietul de sarcini; Dovada dispunerii de personal calificat și autorizat corespunzător pentru efectuarea serviciilor care fac obiectul caietului de sarcini.
3. Dovada că are în portofoliu lucrări de construcţii-montaj în instalaţii electrice de medie / joasă tensiune în valoare de minim 240 000 Ron în ultimul an de activitate.
4. Propunerea financiara - Formularul de oferta si anexa la formularul de oferta.
5. Termenul de garantie pentru serviciile prestate.
6. Orice alte informații pe care ofertantul le consideră necesare în vederea derularii în conditii corespunzatoare a contractului.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut.
Informații suplimentare
Ofertantul este pe deplin responsabil de includerea în prețul ofertei a tuturor costurilor și cheltuielilor necesare îndeplinirii obiectului contractului. Pentru informaţii suplimentare privind achizitia, vă rugăm să vă adresaţi Serviciului Achiziții, persoană de contact: Septimiu Vasile Sarmasan, telefon 0755/743.882, e-mail septimiu.sarmasan@casomes.ro. Pentru informaţii suplimentare privind datele tehnice, vă rugăm să vă adresaţi Sectiei CTA, persoană de contact: dl. Adrian Petrișor – tel. 0745 107887, e-mail: adrian.petrisor@casomes.ro. Următoarele documente sunt atașate prezentului Anunț: Caietul de sarcini; Formularul de oferta și anexa acestuia; Propunerea de contract. Oferta va fi transmisă până cel târziu la data indicata în prezentul Anunț, la adresa de e-mail septimiu.sarmasan@casomes.ro. Valabilitate ofertă: minim 60 zile de la data limită de transmitere a ofertelor.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 240,000.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Cluj-Napoca, Cluj
- CPV
- 50532200-5 - Servicii de reparare și de întreținere a transformatoarelor
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546049
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Instalații & Reparații în Cluj-Napoca
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.