Servicii de tiparire si livrare a revistei “ASTRA. Supliment. Literatura, arte si idei” pe anul 2025
Autoritate contractantă: BIBLIOTECA JUDETEANA GEORGE BARITIU BRASOV
„Servicii de tiparire si livrare a revistei “ASTRA. Supliment. Literatura, arte si idei” pe anul 2025” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Brașov, județul Brașov, de către BIBLIOTECA JUDETEANA GEORGE BARITIU BRASOV. Bugetul estimat este Max: RON 13,423.42. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achizitionare servicii de tiparire si livrare a revistei “ASTRA. Supliment. Literatura, arte si idei” pe anul 2025: revista "ASTRA. Supliment. Literatura, arte si idei nr. 1-2/2025" – 400 buc. si revista., conform caietului de sarcini
Condiții referitoare la contract
Conform specificatiilor prevazute in caietul de sarcini, serviciile de tiparire a revistei se atribuie exclusiv unei tipografii care poate face dovada experientei in tiparirea de reviste. Nu sunt acceptate oferte de tiparire din partea centrelor de copiere si /sau imprimare.
Condiții de participare
Ofertantul va depune urmatoarele documente: - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 164 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 165 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice coroborat cu art. 166 (2) din acelasi act normativ. - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. - Certificat constatator, dupa caz, în original, copie legalizata/autentificata sau copie lizibila cu mentiunea "conform cu originalul", eliberat de Oficiul National Registrul Comertului, valabil la data deschiderii ofertelor, din care sa reiasa faptul ca ofertantul si asociatii sai, daca este cazul, au ca obiect de activitate principal sau secundar unul dintre serviciile din clasa CAEN corespunzatoare codurilor CPV precizat în fisa de date. Ofertantul declarat castigator, in cazul in care a depus oferta si documentele insotitoare prin fax sau e-mail, va depune toate documentele solicitate in original pana la data semnarii contractului. Modelul declaratiilor este incarcat cu caietul de sarcini.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
OFERTELE SE POT DEPUNE LA SEDIUL ACHIZITORULUI: B-DUL EROILOR NR. 35 BRASOV, PRIN E-MAIL – achizitii@bjbv.ro, SEMNATE PANA LA DATA LIMITA DE DEPUNERE:.09.09.2026 ora 14 . NU SE ACCEPTA OFERTELE PRIMITE DUPA DATA LIMITA SAU LA ALTA ADRESA DECAT CEA PRECIZATA. OFERTA DECLARATA CASTIGATOARE SE VA INREGISTRA IN CATALOGUL ELECTRONIC DE PE SEAP IN TERMEN DE 24 DE ORE DE LA INFORMAREA CU PRIVIRE LA REZULTATUL EVALUARII SI SE VA DELIBERA IN ZIUA INITIERII CUMPARARII DE CATRE AUTORITATEA CONTRACTANTA. NEPOSTAREA IN SICAP IN TERMEN DE 24 DE ORE ATRAGE DESCALIFICAREA OFERTANTULUI.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 13,423.42
- Termen limită
- 09 septembrie 2026 (8 zile rămase)
- Locație
- Brașov, Brașov
- CPV
- 79810000-5 - Servicii tipografice
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546208
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Contabilitate & Juridic în Brașov
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.