Servicii de transport pentru animalele ce fac obiectul ordinului de plasare în adăpost, de pe aria administrativ-teritorială a județului Vaslui
Autoritate contractantă: JUDETUL VASLUI
„Servicii de transport pentru animalele ce fac obiectul ordinului de plasare în adăpost, de pe aria administrativ-teritorială a județului Vaslui” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Transport & Mutări, pentru județul Vaslui, de către JUDETUL VASLUI. Bugetul estimat este Max: RON 17,238.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Consiliul Județean Vaslui are obligația de a asigura cu caracter continuuși permanent servicii publice de adăpostire a animalelor ce fac obiectulordinului de plasare în adăpost conform prevederilor din Legea nr. 205/2004 privind protecția animalelor, republicată, modificată prin Ordonanța de Urgența nr. 175/2020 pentru completarea unor acte normative cuincidență în protecția animalelor, precum și pentru stabilirea unor măsuri organizatorice. Aceste servicii publice constau în capturarea/preluarea/ridicarea, asistența veterinară de urgență, inclusiv intervenția chirurgicală, transportul, cazarea, hrănirea, deparazitarea, vaccinarea și controlul bolilor animalelor, conform legislației sanitar-veterinare. Obiectul contractului constă în prestarea serviciilor de transport pentru animalele cefac obiectul ordinului de plasare în adăpost, de pe aria administrativ-teritorială a județului Vaslui.
Condiții referitoare la contract
Conform clauzelor contractuale disponibile pe site-ul www.cjvs.eu.
Condiții de participare
Conform invitației de participare nr. 36200/01.09.2026 și a Documentației de atribuire atașată invitației de participare (Caiet de sarcini, Formulare, clauze contractuale), publicate pe site-ul www.cjvs.eu, în data de 01.09.2026
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Toate informațiile pot fi găsite pe site-ul www.cjvs.eu la Invitația de participare nr. 36200/01.09.2026 și documentația de atribuire atașată acesteia.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 17,238.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Vaslui
- CPV
- 60100000-9 - Servicii de transport rutier
- Categorie
- Transport & Mutări
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546186
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.