Servicii de verificare a rezistenței la dispersie a prizelor de pământ
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA
„Servicii de verificare a rezistenței la dispersie a prizelor de pământ” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Suceava, județul Suceava, de către INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA. Bugetul estimat este Max: RON 5,371.90. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul de Politie Judetean Suceava intentioneaza sa achizitioneze servicii de verificare a rezistentei la dispersie a prizelor de pamant pentru 65 puncte de masura, conform caietului de sarcini atasat.
Condiții referitoare la contract
Oferta tehnica va fi insotita de un grafic de executie. Serviciile și lucrările aferente vor fi executate în perioada 01.10.2026 - 15.10.2026. Factura va fi insotita de buletinele de verificare pentru fiecare locatie si punct de masura și de note cu propunerile privind remedierea deficiențelor și deviz estimativ, după caz. Oferta depusa va cuprinde un centralizator cu tariful pe punct de masura, valoarea pe fiecare sediu in parte, precum si valoarea totala a serviciilor. Oferta financiara se va incadra in limita fondurilor care pot fi disponibilizate . Adjudecarea ofertelor in vederea atribuirii contractului se va face pentru toate punctele de masura. Clauza suspensive: Autoritatea contractanta va incheia contractual cu ofertantul declarant castigator numai in masura in care fondurile necesare achizitiei vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indifferent de motive, creditele bugetare nu vor fi allocate, Autoritatea contractanta va aplica prevederile art. 212, alin. 1, lit. c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica. Ofertantii inteleg ca Autoritatea contractanta nu poate fi considerate raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul neatriburii contractului, indifferent de natura acestuia si indifferent daca autoritatea contractanta a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii accepta utilizarea conditiei suspensive de mai sus, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele pierderi pe care le-ar putea suferi in situatia descrisa.
Condiții de participare
Ofertantul va depune o copie a atestatului ANRE pentru executarea interventiilor la instalatia electrica, precum si certificate de etalonare pentru echipamentul cu care se efectueaza masuratorile.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele pot fi depuse prin email la adresa: achizitii@sv.politiaromana.ro sau se pot depune la sediul IPJ Suceava din b-dul 1 Mai nr. 9, secretariat Serviciul Logistic, pana la termenul limita stabilit prin prezentul anunț. Ofertele primite după termenul limită stabilit de Autoritatea Contractantă, nu vor fi luate în considerare la momentul analizării ofertelor, fiind declarate neconforme, în baza art. 215, alin. alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,371.90
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Suceava, Suceava
- CPV
- 50334400-9 - Servicii de întreținere a sistemelor de comunicații
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546170
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Suceava
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.