BizzLink
Se încarcă...

SERVICII DE VERIFICARE/INCARCARE A STINGATOARELOR

Autoritate contractantă: Unitatea Speciala de Interventie în Situatii de Urgenta U.M. NR. 0629

„SERVICII DE VERIFICARE/INCARCARE A STINGATOARELOR” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Ciolpani, județul Ilfov, de către Unitatea Speciala de Interventie în Situatii de Urgenta U.M. NR. 0629. Bugetul estimat este Max: RON 1,127.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

SERVICII DE VERIFICARE/INCARCARE A STINGATOARELOR
• SERVICIU VERIFICARE/ INCARCARESTINGATOR CU PULBERE P9-5 BUCATI;
• SERVICIU VERIFICARE/ INCARCARESTINGATOR CU PULBERE P6-72 BUCATI.
• SERVICIU VERIFICARE/ INCARCARESTINGATOR CU PULBERE P4-2 BUCATI;
• SERVICIU VERIFICARE/ INCARCARESTINGATOR G2-13 BUCATI;
• SERVICIU VERIFICARE/ INCARCARESTINGATOR G5-6 BUCATI;

Condiții referitoare la contract

Achizitia se va face prin SEAP, in functie de disponibilul bugetar.
Plata se va efectua in termen de maximum 30 de zile de la livrare si receptia fara obiectiuni.
Serviciile de revizie tehnica se vor face la sediul prestatorului, in limita a maximum de 40 km de la sediul unitatii.

Condiții de participare

ofertele vor fi intocmite conform Cerintelor tehnice din anunt. Ofertele se vor transmite pe adresa de email achizitii.usisu@igsu.ro.

Criterii de atribuire

Criteriul aplicat pentru atribuirea contractului de achiziție directa este ”prețul cel mai scazut”/pachet. Criteriul de atribuire se va aplica numai ofertelor acceptabile și conforme din punct de vedere al ofertei tehnice și ofertei financiare, cu respectarea cerințelor.

Informații suplimentare

Oferta va cuprinde cel putin urmatoarele informatii: datele de identificare ale ofertantului, numarul anuntului de publicitate postat în SEAP, precum si datele solicitate in ofertele tehnica si financiara. Prezentul anunț nu obligă autoritatea contractantă să atribuie contractul de achizitie. Achizitia se va realiza in limita bugetului disponibil.
Oferta tehnică va cuprinde:
• detaliere cât mai exacta a produselor/serviciilor/lucrarilor, în concordanță cu specificațiile mentionate;
• declarație de acceptare a condițiilor de livrare și de plată prevazute în anunțul publicitar postat pe S.E.A.P.
• Copie a autorizatiei de functionare privind serviciile prestate
• Copie C.U.I.
Oferta financiara va cuprinde:
• prețul unitar, exprimat în lei pe fiecare produs/serviciu/lucrare, cu și fără TVA;
• contul de trezorerie în care se va efectua plata;
• perioada de valabilitate a ofertei – cel puțin până la încheierea contractului și facturarea produselor/serviciilo/lucrarilor;
• oferta va fi transmisa în format electronic, scanată, la adresa de e-mail: achizitii.usisu@igsu.ro.
Ofertele financiare care nu respecta cerințele prevăzute în anunțul de atribuire aferente achiziției vor fi considerate neconforme.
Nerespectarea conditiilor din prezentul anunt de catre ofertantul declarat castigator, da dreptul autoritatii contractante sa anuleze comanda fara nici un alt drept al ofertantului.
Termen limită de primire oferte: 07.09.2026, ora 10,00.
Termen limita de prestare a tuturor serviciilor:in 5 zile lucratoare de la comanda ferma.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 1,127.00
Termen limită
07 septembrie 2026 (5 zile rămase)
Locație
Ciolpani, Ilfov
CPV
50413200-5 - Servicii de reparare și de întreținere a echipamentului de stingere a incendiilor
Categorie
Instalații & Reparații
Publicată pe
02 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546410
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 02 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.