BizzLink
Se încarcă...

Servicii de verificare si curatare cosuri de fum si sobe

Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA

„Servicii de verificare si curatare cosuri de fum si sobe” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Curățenie, pentru Suceava, județul Suceava, de către INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA. Bugetul estimat este Max: RON 114,386.78. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 09 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Inspectoratul de Politie Judetean Suceava intentioneaza sa achizitioneze servicii de verificare si de curatare cosuri de fum si sobe, inclusiv inlocuirea portitelor de vizitare la cosurile de fum, acolo unde este cazul, la subunitatile Inspectoratului de Politie Judetean Suceava, conform caietului de sarcini atasat. Adjudecarea ofertelor se va face pe lot. Subunitatile au fost grupate pe 3 loturi, in functie de aria geografica. Termenul de finalizare al serviciilor este 15.10.2026. Oferta va fi redactata prin respectarea tuturor cerintelor caietului de sarcini atasat. Contractul va avea prevazuta o clauza privind constituirea garantiei de buna executie in cuantum de 5% din valoarea contractului fara TVA.

Condiții referitoare la contract

Oferta tehnica va respecta punctual cerintele caietului de sarcini atasat si va cuprinde lista cu echipamentele ( precizand producatorul si marca) si sculele ce vor fi utilizate la efectuarea serviciilor, fiind obligatoriu ca prestatorul sa dispuna de sistem de inspectie video, aspirator pentru funingine si cenusa, perii de diferite dimensiuni sau alte dispositive pentru curatare, precum si alte scule si echipamente dupa caz. Inainte de efectuarea serviciilor, prestatorul trebuie sa faca dovada detinerii echipamentelor si sculelor prezentate in lista. Propunerea financiara trebuie sa se incadreze in limita fondurilor care pot fi disponibilizate si va cuprinde: costul seviciilor de curatare a cosurilor de fum per ml, valoare in lei cu si fara TVA; costul serviciilor de curatare a sobelor per. buc., valoare in lei cu si fara TVA; costul de inlocuire a portitelor de vizitare per buc, compus din pret material si pret manopera, valoare in lei cu si fara TVA.

Această achiziție este supusă Clauzei suspensive: Autoritatea contractanta va incheia contractual cu ofertantul declarant castigator numai in masura in care fondurile necesare achizitiei vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indifferent de motive, creditele bugetare nu vor fi allocate, Autoritatea contractanta va aplica prevederile art. 212, alin. 1, lit. c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica. Ofertantii inteleg ca Autoritatea contractanta nu poate fi considerate raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul neatriburii contractului, indifferent de natura acestuia si indifferent daca autoritatea contractanta a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii accepta utilizarea conditiei suspensive de mai sus, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele pierderi pe care le-ar putea suferi in situatia descrisa.

Condiții de participare

La ofertare, operatorul economic va depune certificat de înregistrare emis de ONRC/ document constatator, având cod CAEN din grupa de activității ce face obiectul prezentei achiziții. Oferta va fi insotita de un grafic de executie intocmit de ofertant si autorizatii/ certificate pentru domeniile de autorizare curatare cosuri de fum/ curatare sobe, vizate la zi.

Criterii de atribuire

pretul cel mai scazut

Informații suplimentare

Ofertele pot fi depuse prin email la adresa: achizitii@sv.politiaromana.ro sau se pot depune la sediul IPJ Suceava din b-dul 1 Mai nr. 9, secretariat Serviciul Logistic, pana la termenul limita stabilit prin prezentul anunț. Ofertele primite după termenul limită stabilit de Autoritatea Contractantă, nu vor fi luate în considerare la momentul analizării ofertelor, fiind declarate neconforme, în baza art. 215, alin. alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 114,386.78
Termen limită
09 septembrie 2026 (8 zile rămase)
Locație
Suceava, Suceava
CPV
90915000-4 - Servicii de curățare a cuptoarelor și a șemineelor
Categorie
Curățenie
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546179
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

Curățenie în Suceava

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.