BizzLink
Se încarcă...

Servicii de vidanjare, perioada de un an, pentru statia Tv si Fm Bucegi - Costila - S.N. Radiocomunicatii S.A.-Sucursala Directia Radiocomunicatii Bucuresti.

Autoritate contractantă: SOCIETATEA NATIONALA RADIOCOMUNICATII

„Servicii de vidanjare, perioada de un an, pentru statia Tv si Fm Bucegi - Costila - S.N. Radiocomunicatii S.A.-Sucursala Directia Radiocomunicatii Bucuresti.” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Curățenie, pentru Sector 4, județul București, de către SOCIETATEA NATIONALA RADIOCOMUNICATII. Bugetul estimat este Max: RON 28,200.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Servicii de vidanjare pentru statia Tv si Fm Bucegi-Costila - S.N. Radiocomunicatii S.A.-Sucursala Directia Radiocomunicatii Bucuresti, perioada de un an si o cantitate aproximata la 150 mc/an, in vederea respectarii cerintelor impuse de "Apele Romane" prin Autorizatia de Gospodarire a Apelor pentru amplasamentul statiei situata pe varful Costila - Bucegi. Vidanjarile se vor efectua in perioadele stabilite de comun acord cu achizitorul, astfel incat, in functie de conditiile meteorologice ( zapada, ceata, etc. ), sa fie asigurat accesul la statia Tv Costila - Bucegi.

Condiții referitoare la contract

Contractul se va incheia pentru perioada de un an, asigurandu-se golirea periodica a fosei septice din amplasamentul statiei situata pe varful Costila - Bucegi. Clauzele contractuale se vor stabili de comun acord intre parti. În urma atribuirii în SEAP, se va încheia contract intre parti pentru serviciile solicitate in anunt cu respectarea caietului de sarcini atasat prezentului anunt. Plata facturii se va efectua în termen de 30 de zile calendaristice de la momentul comunicării acesteia in Sistemul National privind factura electronică RO e-factura si inregistrarea ei la sediul beneficiarului însoțită de procesul-verbal de recepție a serviciilor.

Condiții de participare

Ofertele se vor trimite pe adresele de e-mail: sebastian.sabau@radiocom.ro si iulia.dobre@radiocom.ro . Prețul serviciilor va fi exprimat in lei, fara TVA. Oferta elaborată de dumneavoastra trebuie sa fie trimisa pe e-mailul autoritatii contractante pană la data de 09.07.2026. ora 14:00 si va contine: 1. Oferta financiara in lei fără TVA 2.Modul de facturare 3.Modalitati, conditii si termene de plată. Ofertele primite după data si ora limita de depunere conform prezentului anunt NU vor fi luate in considerare. Oferta financiara va fi exprimata in LEI, fara TVA, si va cuprinde tariful pe mc vidanjat, incluzand transportul la, si de la statia Tv Costila catre statia de deversare. Prestatorul trebuie sa dispuna de autovehicule speciale pentru acces la cota 2400m, pe drumuri de munte, greu accesibile, iar prin colaborare cu achizitorul sa obtina autorizatie de acces in parcul natural Bucegi.

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut, exprimat in lei, fara tva, incluzand transport cu autovehicule speciale, proprii prestatorului. Orice oferta care nu se incadreaza in pretul maxim estimat vor fi declarate inacceptabile.

Informații suplimentare

Alte detalii pot fi solicitate la Biroul A.L.A., telefonic la nr. 0720767260 si 0720767034 si/ sau adresa de e- mail sebastian.sabau@radiocom.ro si iulia.dobre@radiocom.ro. Achizitia se va tranzactiona on-line, pe S.E.A.P. in CATALOGUL ELECTRONIC. Achizitorul are deplina libertate in a selecta oferta/ofertele castigatoare fara a fi obligat sa anunte acest lucru celorlalti participanti. Având în vedere că achizitia directă nu reprezintă o procedură de atribuire in sensul legislatiei în domeniul achizitiilor publice, ci este o modalitate simpla de a achizitiona produse/ servicii/ lucrari, aceasta nu face obiectul Legii nr.101/2016. Notă GDPR: Atât S.N. Radiocomunicatii S.A., în calitate de autoritate contractantă, cât și operatorii economici care depun ofertă vor respecta dispozițiile legale care reglementează protecția datelor cu caracter personal, inclusiv Regulamentul General privind Protecția Datelor cu Caracter Personal nr. 679/2016 (“GDPR”) aplicabil în Uniunea Europeană. Datele cu caracter personal solicitate de S.N. Radiocomunicatii S.A. prin prezenta și pe perioada evaluării ofertelor vor fi utilizate și prelucrate exclusiv în scopul atribuirii și derulării contractului/comenzii. Prin depunerea ofertelor ofertanții recunosc dreptul autorității contractante de a prelucra datele cu caracter personal incluse în ofertă, în scopul sus menționat.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 28,200.00
Termen limită
11 septembrie 2026 (8 zile rămase)
Locație
Sector 4, București
CPV
90460000-9 - Servicii de golire a puțurilor de decantare sau a foselor septice
Categorie
Curățenie
Publicată pe
03 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546615
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 03 septembrie 2026

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.