Servicii medicina muncii
Autoritate contractantă: OFICIUL NATIONAL PENTRU JOCURI DE NOROC
„Servicii medicina muncii” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Sănătate & Wellness, pentru Sector 3, județul București, de către OFICIUL NATIONAL PENTRU JOCURI DE NOROC. Bugetul estimat este Max: RON 24,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc dorește să achiziționeze servicii de medicina muncii pentru un număr minim de 131 salariați și maxim de 211 salariați, în conformitate și cu respectarea prevederilor legale în domeniu, pentru o perioadă cuprinsă între data semnării contractului și 31.12.2026. Descrierea serviciilor solicitate este prevăzută în Caietul de sarcini nr. 39515/27.08.2026, atașat prezentului anunț.
Condiții referitoare la contract
Contractul se încheie pentru o perioadă cuprinsă între data semnării lui și până la 31.12.2026, pentru un număr minim de 131 salariați. Ținând cont de fluctuația numărului de salariați și în condițiile existenței creditelor bugetare disponibile pentru această achiziție pentru anul 2026, prețul ofertat se va menține pentru achizițiile ulterioare, în cazul în care crește numărul de salariați, în vederea încheierii unui act adițional la contract.
Serviciile se vor efectua la sediul social al Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc din București, precum și în teritoriu în localitățile: Târgoviște, Pitești, Constanța, Galați, Suceava, Iași, Sibiu, Brașov, Bistrița, Cluj-Napoca, Timișoara, Arad, Râmnicu Vâlcea și Craiova, potrivit graficului întocmit de către prestator în colaborare cu beneficiarul. Situația privind datele de identificare ale sediilor ONJN sunt anexate Caietului de sarcini.
Situația privind repartizarea salariaților Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc și încadrarea profesională a acestora este anexată Caietului de sarcini.
Plata se face în termen de 30 de zile de la data emiterii facturii prin sistemul național RO E-factura și recepției serviciilor, în contul de trezorerie al prestatorului.
Condiții de participare
Prezentarea propunerii financiare - prețul va fi exprimat în lei/salariat și va include toate costurile ofertantului. Propunerea financiară va cuprinde prețul pentru un număr de 131 salariați, conform Situației privind repartizarea salariaților ONJN și încadrarea profesională a acestora, anexată Caietului de sarcini.
Având în vedere creditele bugetare disponibile la această dată, valoarea estimată a achiziției este și valoarea maximă disponibilă pentru încheierea unui contract. Ofertele financiare depuse care depăşesc bugetul maxim disponibil pentru achiziție vor fi respinse.
Stabilirea ofertei câștigătoare se va realiza numai prin compararea prețurilor prezentate în cadrul ofertelor declarate admisibile, fără să fie cuantificate alte elemente de natură tehnică sau alte avantaje care rezultă din modul de îndeplinire a contractului de către operatorii economici participanți. În cazul în care două sau mai multe oferte se situează pe primul loc în clasament, autoritatea contractantă va solicita ofertanților o nouă propunere financiară, iar contractul va fi atribuit ofertantului a cărui nouă propunere financiară are prețul cel mai scăzut.
Oferta trebuie să conțină cel puțin următoarele informații: datele de identificare ale ofertantului, oferta tehnică, prețul ofertat/salariat, disponibilitatea ofertantului de a executa serviciile contractate începând cu data semnării contractului, perioada de valabilitatea a ofertei (nu mai puțin de 30 zile).
Cerinţele sunt minimale şi obligatorii, nerespectarea acestor cerinţe duce la respingerea ofertelor de prezentare, autoritatea contractantă rezervându-şi dreptul de a descalifica ofertele incomplete.
Serviciul se va achiziționa prin intermediul catalogului electronic SICAP, de la operatorul economic declarat câștigător.
Criterii de atribuire
“prețul cel mai scăzut”
Informații suplimentare
Orice operator economic interesat are posibilitatea de a transmite propunerea financiară și propunerea tehnică cu respectarea conditiilor solicitate, la adresa de e-mail achizitii@onjn.gov.ro, termen limită depunere oferte 07.09.2026 ora 15:00.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 24,000.00
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Sector 3, București
- CPV
- 85147000-1 - Servicii de medicina muncii
- Categorie
- Sănătate & Wellness
- Publicată pe
- 02 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546352
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 02 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.