Servicii organizare eveniment Gala Turismului Descoperă Nord-Est, ediția a XI-a, in municipiul Vaslui
Autoritate contractantă: AGENTIA PENTRU DEZVOLTARE REGIONALA NORD-EST
„Servicii organizare eveniment Gala Turismului Descoperă Nord-Est, ediția a XI-a, in municipiul Vaslui” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Piatra Neamț, județul Neamț, de către AGENTIA PENTRU DEZVOLTARE REGIONALA NORD-EST. Bugetul estimat este Max: RON 173,710.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 10 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Obiectul contractului îl reprezintă achiziţia de servicii de organizare a evenimentului Gala Turismului Descoperă Nord-Est, ediția a XI-a, in municipiul Vaslui, constând în: A. Conf „Descoperă Nord-Est”: -Servicii de amenajare Sali,-Servicii de interpretariat;-Servicii de catering;-Decont remunerație pentru un moderator;-Servicii foto-video; -Servicii de restaurant;-Servicii de cazare in perioada 24.09-26.09.2026; -Decont cheltuieli de transport;B. Conf „Descoperă Nord-Est: Educație, competențe și comunități care cresc": -Servicii de restaurant: cina de lucru in data de 22.09.2026; Servicii de catering in data de 23.09.2026;-Servicii de cazare in perioada 22.09– 24.09.2026; Decont cheltuieli de transport.C. Atelier de lucru „RenAIssance: Tradiție și Inteligență Artificială în Dialog":-Servicii de cazare in perioada 22.09-24.09.2026, confom cerințelor autorității contractante din Caietul de Sarcini.
Condiții referitoare la contract
Durata contractului: de la data semnarii contractului de ambele parti pana la 09.10.2026. Conditii de plata: Serviciile vor fi acceptate de achizitor, în baza procesului verbal de receptie semnat de parti. Se vor emite 3 (trei) facturi fiscale. Plata serviciilor se va efectua prin virament bancar, in termen de maxim 30 de zile de la emiterea acestora in e-factura. Modelul contractului este publicat pe: https://www.adrnordest.ro/achizitie-servicii-organizare-gala-turismului-descopera-nord-est-editia-a-xi-a-municipiul-vaslui-2/
Condiții de participare
Oferta depusă va conține, obligatoriu, cel puțin următoarele documente: – Împuternicire (dacă este cazul); – Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 60 din Legea nr. 98/2016; - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 164 din Legea nr. 98/2016; - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 165 din Legea nr. 98/2016; - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 167 din Legea nr. 98/2016; - Declarație privind respectarea reglementărilor obligatorii în domeniile mediului, social și al relațiilor de muncă şi protecţia muncii; - Declaratie privind acceptarea Modelului de contract; -– Model Acord de Subcontractare (dacă este cazul); – Model Acord de Asociere (dacă este cazul); - Formular de Ofertă și Anexa la Formularul 10 – Propunere Financiară detaliată; - Formular Propunere tehnică și documentele solicitate prin caietul de sarcini; -Certificatul constatator emis de ONRC sau documente relevante care să dovedească forma de înregistrare și, după caz, de atestare ori de apartenență din punct de vedere profesional (din care trebuie să rezulte că operatorul economic are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului). Documentele vor fi valabile la data solicitarii si vor fi prezentate si pentru eventualii ofertanti asociati/ subcontractanti. Dacă este cazul, Formularele 2, 3, 4, 5 și 6 se vor prezenta și pentru eventualii ofertanți asociați/ subcontractanți, insoțite de acordurile de subcontractare/asociere.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut, in conditiile unei oferte care respecta regulile aplicabile in desfasurarea procedurii proprii de achizitie conform: https://www.adrnordest.ro/achizitie-servicii-organizare-gala-turismului-descopera-nord-est-editia-a-xi-a-municipiul-vaslui-2/. In cazul in care, in urma stabilirii clasamentului conform criteriului de atribuire „pretul cel mai scazut”, doua sau mai multe oferte sunt situate pe primul loc, avand preturi egale, comisia de evaluare va solicita, prin clarificari, noi propuneri financiare. Ofertantii vor transmite documente care contin noi preturi, oferta care va fi desemnata castigatoare fiind cea cu propunerea financiara cea mai mica.
Informații suplimentare
Calendarul estimativ al procedurii:
-Solicitări de clarificare privind documentația de atribuire pot fi transmise până la data de: 08.09.2026, ora 13:00. Răspunsul la solicitările de clarificare privind documentatia de atribuire se publică pe site-ul www.adrnordest.ro cel mai târziu la data de: 08.09.2026, ora 16:00.
-Data de deschidere a ofertelor: 11.09.2026, ora 09:00;
-Data estimată de evaluare a ofertelor (evaluare oferte, solicitare de clarificări, primire și evaluare răspunsuri, dacă este cazul): 11.09.2026 – 16.09.2026;
-Data estimată de semnare a contractului: 18.09.2026. - adresa de e-mail la care se transmit ofertele/ solicitari: andreea.mihai@adrnordest.ro. Documentatia de atribuire completa (care include caiet de sarcini, formulare, model contract, precum si regulile aplicabile in desfasurarea procedurii proprii de achizitie pentru incheierea contractului de servicii) se poate descarca de pe linkul: https://www.adrnordest.ro/achizitie-servicii-organizare-gala-turismului-descopera-nord-est-editia-a-xi-a-municipiul-vaslui-2/.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 173,710.00
- Termen limită
- 10 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Piatra Neamț, Neamț
- CPV
- 79952000-2 - Servicii pentru evenimente
- Categorie
- Contabilitate & Juridic
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546798
- Tip procedură
- Anexa 2
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
Contabilitate & Juridic în Piatra Neamț
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.