BizzLink
Se încarcă...

servicii privind asigurarea cerințelor minime de securitate și sănătate pentru șantier la obiectivul de investiții "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-a...

Autoritate contractantă: MUNICIPIUL TARGOVISTE

„servicii privind asigurarea cerințelor minime de securitate și sănătate pentru șantier la obiectivul de investiții "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-a...” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Contabilitate & Juridic, pentru Târgoviște, județul Dâmbovița, de către MUNICIPIUL TARGOVISTE. Bugetul estimat este Max: RON 15,000.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 11 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în achiziția de servicii privind asigurarea cerințelor minime de securitate și sănătate pentru șantier.
Obiectivul principal al contractului este asigurarea implementării cu succes a proiectului "Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște" – SMIS 335733 din punct de vedere al asigurarii cerintelor minime de securitate si sanatate pentru santier.
Obiectivul general al proiectului ”Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea Grădinii Zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște'' vizează reconfigurarea spațiului urban și reamenajarea spațiilor neutilizate și degradate contribuind astfel în mod semnificativ la crearea şi dezvoltarea unor areale urbane durabile şi echilibrate din punct de vedere economic, social, cultural şi teritorial, la îmbunătăţirea condiţiilor de viaţă a locuitorilor municipiului Târgoviște inclusiv a populaţiei ce vizitează localitatea şi împrejurimile acesteia în scopuri turistice, de afaceri şi de tranzit, la asigurarea calităţii locuirii prin reabilitarea unei zone de agrement şi de petrecere a timpului liber cu spaţii verzi şi dotări publice, destinate tuturor categoriilor de vârstă şi socio-profesionale, la creşterea atractivităţii municipiului Târgoviște pentru populaţie şi agenţi economici şi consolidarea climatului atractiv socio-economic și reducerea nivelului de poluare, inclusiv fonică şi îmbunătăţirea aspectului estetic al Municipiului Târgoviște.
Investiția propusă pentru realizarea proiectului „Regenerarea și revitalizarea Parcului Chindia, inclusiv modernizarea grădinii zoologice în vederea îmbunătățirii infrastructurii verzi-albastre în Municipiul Târgoviște” cuprinde următoarele obiective:
- Obiectiv 1 – Zonă Belvedere
- Obiectiv 2 – Amenajare Lac
- Obiectiv 3 – Debarcader
- Obiectiv 4 – Pod Pietonal si Pavilion Lac
- Obiectiv 5 – Capăt Ax Pietonal
- Obiectiv 6 – Ax Pietonal
- Obiectiv 7 – Rozariu
- Obiectiv 8 – Loc de Joacă 1
- Obiectiv 9 – Loc de Joacă 2
- Obiectiv 10 – Amenajare spațiu pentru câini
- Obiectiv 11 – Pavilion (muzical)
- Obiectiv 12 – Amenajare generală Parc Chindia
- Obiectiv 13 – Amenajare Grădina Zoologică
În cadrul proiectului sunt prevăzute și lucări de peisagistică și întreținere vegetație și furnizare de mobilier urban: bănci, coșuri de gunoi, rastele biciclete, pergole duble, cișmele, ceas solar.

Condiții referitoare la contract

Conform documentelor atasate

Condiții de participare

Conform documentelor atasate

Criterii de atribuire

Pretul cel mai scazut

Informații suplimentare

Ofertele se vor depune pana cel mai tarziu in data de 11.09.2026 in format fizic la Registratura Primariei Municipiului Targoviste, str. Revolutiei, nr. 1-3, pana la ora 16.00 (conform programului de lucru al institutiei) sau in format electronic - ora 24.00, la adresa de mail: primarulmunicipiuluitargoviste@pmtgv.ro si/sau achizitii@pmtgv.ro.
Pentru detalii suplimentare vă rugăm să ne contactaţi la telefon 0735505316 – Serv. Achizitii Publice.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 15,000.00
Termen limită
11 septembrie 2026 (11 zile rămase)
Locație
Târgoviște, Dâmbovița
CPV
79417000-0 - Servicii de consultanță în domeniul securității
Categorie
Contabilitate & Juridic
Publicată pe
01 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546257
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Servicii
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 01 septembrie 2026

Contabilitate & Juridic în Târgoviște

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.