Servicii RSVTI si servicii de reparatii echipamente de incalzire cazane/centrale apa calda si vase de expansiune
Autoritate contractantă: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA
„Servicii RSVTI si servicii de reparatii echipamente de incalzire cazane/centrale apa calda si vase de expansiune” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Instalații & Reparații, pentru Suceava, județul Suceava, de către INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN SUCEAVA. Bugetul estimat este Max: RON 40,330.58. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Inspectoratul de Politie Judetean Suceava intentioneaza sa achizitioneze urmatoarele servicii: 1. Servicii de responsabil cu supravegherea si verificarea tehnica a instalatiilor - RSVTI pentru 12 cazane preparare apa calda cu puteri intre 70-400 kw, precum si la 6 vase de expansiune, conform caietului de sarcini atasat – 23.801,65 lei fara TVA/ 6 luni; 2. Servicii de reparatii ale echipamentelor de incalzire pentru 17 cazane/centrale de preparare apa calda si 6 vase de expasiune, conform caietului de sarcini atasat – 16.528,93 lei fara TVA; Valoarea totala a achizitiei este de 40.330,58 lei fara TVA. Se pot depune oferte pentru unul sau pentru ambele servicii. Se vor incheia contracte pentru fiecare serviciu in parte.
Condiții referitoare la contract
Oferta va cuprinde Propunere tehnica si Propunere financiara care sa respecte conditiile caietului de sarcini atasat. Ofertantul va prezenta, in copie, autorizatiile ISCIR pentru efectuarea acestor servicii.
Clauza suspensiva: Autoritatea contractanta va incheia contractual cu ofertantul declarant castigator numai in masura in care fondurile necesare achizitiei vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu aceasta destinatie. In cazul in care, indifferent de motive, creditele bugetare nu vor fi allocate, Autoritatea contractanta va aplica prevederile art. 212, alin. 1, lit. c) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica. Ofertantii inteleg ca Autoritatea contractanta nu poate fi considerate raspunzatoare pentru vreun prejudiciu in cazul neatriburii contractului, indifferent de natura acestuia si indifferent daca autoritatea contractanta a fost notificata asupra existentei unui asemenea prejudiciu. Ofertantii accepta utilizarea conditiei suspensive de mai sus, asumandu-si intreaga raspundere in raport cu eventualele pierderi pe care le-ar putea suferi in situatia descrisa.
Condiții de participare
Oferta va cuprinde Propunere tehnica si Propunere financiara care sa respecte conditiile caietului de sarcini atasat. Ofertantul va prezenta, in copie, autorizatiile ISCIR pentru efectuarea acestor servicii. Oferta tehnică va cuprinde si o declarație pe propria răspundere privind asumarea cerințelor caietului de sarcini atașat prezentului anunț.
Criterii de atribuire
pretul cel mai scazut
Informații suplimentare
Ofertele pot fi depuse prin email la adresa: achizitii@sv.politiaromana.ro sau se pot depune la sediul IPJ Suceava din b-dul 1 Mai nr. 9, secretariat Serviciul Logistic, pana la termenul limita stabilit prin prezentul anunț. Ofertele primite după termenul limită stabilit de Autoritatea Contractantă, nu vor fi luate în considerare la momentul analizării ofertelor, fiind declarate neconforme, în baza art. 215, alin. alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 40,330.58
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (6 zile rămase)
- Locație
- Suceava, Suceava
- CPV
- 50720000-8 - Servicii de reparare și de întreținere a încălzirii centrale
- Categorie
- Instalații & Reparații
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546164
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Instalații & Reparații în Suceava
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.