Serviciul de asigurare bani/valori pe timpul transportului, cu mijloacele de transport stabilite de ATCP-MB
Autoritate contractantă: DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BUCURESTI
„Serviciul de asigurare bani/valori pe timpul transportului, cu mijloacele de transport stabilite de ATCP-MB” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Finanțe & Imobiliare, pentru București, județul București, de către DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BUCURESTI. Bugetul estimat este Max: RON 37,740.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 04 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Serviciul de asigurare bani/valori pe timpul transportului, cu autoblindate de ATCP-MB, pe rutele prevazute in planul de paza, pe o perioada de 12 luni , cu valabilitate din 28.09.2026.Numerar estimat asigurat de ( lei, valuta, bancnote, monede) 2.040.000.000 lei/an, respectiv 170.000.000 lei/luna. Mijloc de transport blindate: B-19-DRF, B-20-DRF si B-323-DRF. Plata primelor de asigurare se va efectua lunar, regularizata in functie de suma efectiv transportata in luna precedenta platii.
Condiții referitoare la contract
Achizitia se va initia si se va realiza, prin intermediul SEAP. Dupa primirea si evaluarea ofertelor, operatorul economic, clasat pe primul loc, va posta in SEAP oferta. Propunerea tehnică se va întocmi astfel încât procesul de evaluare a ofertelor să permită identificarea facilă a corespondenţei informaţiilor cuprinse în ofertă cu specificaţiile tehnice din anexa. Orice ofertă prezentată, care se abate de la prevederile Anexei, va fi luată în considerare numai în măsura în care propunerea tehnică presupune asigurarea unui nivel tehnic şi calitativ superior cerinţelor minimale din anexa, atasata prezentului. Oferta financiara va fi exprimata in lei, fara TVA.
Condiții de participare
Oferta trebuie sa contina: 1.Datele de identificare ale societatii (adresa, numar de înmatriculare, CUI, Cont trezorerie), precum si datele de contact ale persoanei desemnate sa se implice în relatiile cu DGRFPB. 2.Propunerea tehnica - Ofertanții vor întocmi propunerea tehnică într-o manieră organizată, astfel încât aceasta să asigure posibilitatea verificării în mod facil a corespondenței cu cerințele/specificațiile prevăzute în anexa. 3.Pretul unitar si total, exprimat în lei, fara TVA . 4.Termenul de prestare/livrare. 5.Perioada de valabilitate a ofertei. Operatorii economici interesati vor depune impreuna cu oferta: - Certificatul constatator emis de Oficiul Registrului Comerţului, din care să rezulte obiectul de activitate al operatorului economic, codul C.A.E.N corespunzător activităţii care face obiectul prezentei achiziţii. declaratiile privind neincadrarea in art 164,165 coroborat cu art 166(2) art 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice; Nu se admite fransiza ca si conditie de asigurare.
Criterii de atribuire
Oferta câștigătoare va fi stabilită pe baza criteriului "prețul cel mai scăzut" aplicat ofertelor declarate conforme.
Informații suplimentare
Operatorii economici interesati vor depune oferta pe adresa de email achizitii.publice.mb@anaf.ro, in termenul limita stabilit prin prezentul anunt in atentia dnei. Stan Teodora Eventualele solicitari de clarificari vor fi transmise pe adresa de email antementionata, in atentia dnei.Stan Teodora
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 37,740.00
- Termen limită
- 04 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 66514100-7 - Asigurare pentru transport
- Categorie
- Finanțe & Imobiliare
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546190
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Servicii
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
Finanțe & Imobiliare în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.