Sistem de protecție impotriva descărcărilor atmosferice, cu paratoner și instalație de legare la pământ pentru protejarea instalațiilor mecanice și electrice ce aparțin obiectivului SRM Titu/ET București, PT TG_INV_10869/2024 conform documentatiei tehnice
Autoritate contractantă: Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA
„Sistem de protecție impotriva descărcărilor atmosferice, cu paratoner și instalație de legare la pământ pentru protejarea instalațiilor mecanice și electrice ce aparțin obiectivului SRM Titu/ET București, PT TG_INV_10869/2024 conform documentatiei tehnice” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Mediaș, județul Sibiu, de către Societatea Nationala de Transport Gaze Naturale TRANSGAZ SA. Bugetul estimat este Max: RON 117,031.91. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 14 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Sistem de protecție impotriva descărcărilor atmosferice, cu paratoner și instalație de legare la pământ pentru protejarea instalațiilor mecanice și electrice ce aparțin obiectivului SRM Titu/ET București, PT TG_INV_10869/2024
Condiții referitoare la contract
Conform modelului de contract atasat la documentatia tehnica; Valabilitatea ofertei minim 60 zile. Eventualele solicitari de clarificare, se vor transmite pana cel tarziu in 10.09.2026, ora 12:00
Condiții de participare
Atestat ANRE tip Be, care include competentele atestatelor de tip Bi si A1– ptr.instalatii electrice de 0,4KV ; Operatorii economici ce depun oferta trebuie să facă dovada experienței similare, dovedită prin prezentarea cel puțin a unei lucrări similare cu obiectul achiziției, prin raportare la lucrările executate în ultimii 5 ani, având valoarea cumulată de minimum 117.031,91 lei (valoarea estimată a achiziției, fără TVA), la nivelul unui contract sau maxim 5 contracte de lucrari, având ca obiect execuția de lucrări de instalatii electrice. Ofertantul câștigător va încheia o asigurare care să cuprindă toate riscurile care ar putea să apară cu privire la lucrările executate, utilaje, echipamente, material, personal propriu a cărei valoare săfie cel puțin egală cu valoarea contractului. Asigurarea este obligatorie și se va prezenta înaintea sau ladata semnării contractului de execuție. Suplimentar se solicită tuturor ofertanților: transmiterea fisierelor exportate în Excel". Propunerea tehnica va include si formularele F1, F2 si F3 FĂRĂ VALORI. ORGANIZAREA DE SANTIER SE VA COTA OBLIGATORIU in Propunerea Financiara
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scazut.
Informații suplimentare
Informatii suplimentare se pot obtine de la Biroul Achizitii, e-mail manuela.veber@transgaz.ro . Oferta tehnica si financiara poate fi transmisa prin e-mail sau posta. Oferta transmisa prin e-mail nu va depasi8Mb. In cazul transmiterii ofertei prin e-mail, se va solicita confirmare de primire.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 117,031.91
- Termen limită
- 14 septembrie 2026 (10 zile rămase)
- Locație
- Mediaș, Sibiu
- CPV
- 45310000-3 - Lucrări de instalații electrice
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 04 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1543838
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Lucrari
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 04 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.