BizzLink
Se încarcă...

SSD-uri și Acumulatori UPS

Autoritate contractantă: Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Marina Grigore Antipa

„SSD-uri și Acumulatori UPS” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Constanța, județul Constanța, de către Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Marina Grigore Antipa. Bugetul estimat este Max: RON 5,302.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.

Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.

Descriere

Proiect PN 23230201 - Faza 14
Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Marina Grigore Antipa intentioneaza sa achiziționeze în cadrul proiectului următoarele produse:
1. SSD 2TB: Solid State Drive (SSD) Kingston sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional , KC600 2TB, 2.5", SATA III --- 1 buc;
Link referință - https://www.emag.ro/solid-state-drive-ssd-kingston-kc600-2tb-2-5-sata-iii-skc600-2048g/pd/DB0GVBMBM/
2. Acumulator 12V/12Ah: Acumulator plumb acid WELL, sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional, 12V 12AH, borna lata T2 --- 2 buc;
Link referință - https://www.emag.ro/acumulator-plumb-acid-well-12v-12ah-borna-lata-t2-carcasa-sigilata-nu-necesita-mentenanta-vit-bat-lead-12v12ah-t2-wl/pd/D4KLM1BBM/?X-Search-Id=e218b8927ebbebfbb633&X-Product-Id=41668280&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
3. Acumulator 12V/7Ah: Acumulator plumb acid Well sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional, 12V, 7Ah, borne late --- 4 buc;
Link referință - https://www.emag.ro/acumulator-plumb-acid-well-12v-7ah-borne-late-bat-lead-12v7ah-t2-wl/pd/D06DHHBBM/?cmpid=331837&gad_campaignid=1054508766&gad_source=1&gbraid=0AAAAADoc4qjMaW66kzWZKCY0I6YXwsf_a&gclid=EAIaIQobChMIy7bvjLbAlgMVH1WRBR1HJyiSEAAYASAAEgKz5fD_BwE&utm_campaign=Search_Servere_si_Retelistica_-_Desktop&utm_content=77311969918&utm_medium=cpc&utm_source=google
4. Acumulator 12V/6Ah: Acumulator UPS CSB HR 1221W F2 sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional, 12V, 5.1Ah --- 8 buc;
Link referință - https://www.emag.ro/acumulator-ups-csb-hr-1221w-f2-12v-5-1ah-hr1221wf2/pd/D3B8F3BBM/?X-Search-Id=aac147ed37a0bf5fcc53&X-Product-Id=119420975&X-Search-Page=1&X-Search-Position=6&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
Dimensiuni (Lungime x Inaltime x Adancime): 90 x 106 x 70 mm
5. SSD 1TB: Solid State Drive (SSD) Kingston KC600 sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional, 1024GB, 2.5", SATA III --- 1 buc
Link referință - https://www.emag.ro/solid-state-drive-ssd-kingston-kc600-1024gb-2-5-sata-iii-skc600-1024g/pd/DD8P18BBM/
6. Acumulatori Eneloop Pro LR03/AAA sau echivalent tehnic, calitativ și funcțional, 930mAh, set de 4 buc --- 1 set
Link referință - https://www.emag.ro/acumulatori-eneloop-pro-lr03-aaa-930mah-4-buc-cutie-5410853065050/pd/DZW04YYBM/?ref=hdr-favorite_products

Condiții referitoare la contract

OFERTA VA FI DEPUSA PENTRU TOATE PRODUSELE ȘI ÎN CANTITĂȚILE SOLICITATE. NU SE ACCEPTA PRODUSE CARE NU RESPECTĂ SPECIFICAȚIILE TEHNICE SOLICITATE atașat ȘI/SAU CU O CALITATE INFERIOARA. Toate produsele ofertate vor fi noi, de calitate. Cerințele impuse prin specificatiile tehnice vor fi considerate ca fiind minimale si obligatorii. În acest sens orice ofertă prezentată, care se abate de la prevederile specificatiilor tehnice, va fi luată în considerare, dar numai in măsura în care presupune asigurarea unui nivel calitativ egal sau superior cerințelor/ caracteristicilor minime solicitate . Termen de livrare: maxim 7 zile lucratoare de la data finalizarii achizitiei directe in SEAP/trasmiterii comenzii ferme.

Condiții de participare

1. Recepția calitativă a produselor furnizate se va face la data recepției cantitative. Dacă unul sau mai multe produse nu corespunde din punct de vedere calitativ și/sau calitativ, se va solicita înlocuirea acestora în termen de maxim 72 ore. Dacă și în urma testării produselor care le înlocuiesc pe cele neconforme se constată persistența problemelor de calitate, autoritatea contractantă nu va plati produsele, reținând produsele ca “dovezi” ale neconformității acestora.
2. Locul de livrare al produselor: Sediul INCDM Constanța, situat pe blvd. Mamaia nr. 300, Constanța. Transportul produselor la sediul achizitorului este inclus în prețul ofertat.
3. Termenul de livrare: maxim 7 zile lucratoare de la data incheierii achiziției din SEAP/transmiterii comenzii. Plata se va face in maxim 30 de zile de la receptia cantitativa si calitativa, cu OP.
4. NU SE ACORDA AVANS.
5. In cazul in care nu a fost depusa nici o oferta care sa contina toate produsele in cantitatile, la calitatea si cu incadrarea in valoarea estimata comunicata în prezentul anunt, si/sau nu se incareaza in termenul de furnizare solicitat, autoritatea contractanta poarte analiza posibilitatea achizitionarii unitare si/sau modificarii valorii estimate si/sau modificarii termenului de livrare. Ofertele vor fi transmise in termenul limita, respectiv 08.09.2026 ora 12:00 pe adresa de email cstoian@alpha.rmri.ro . Riscurile transmiterii ofertei cad în sarcina operatorului economic. Operatorii economici pot solicita telefonic la data/ora transmiterii, confirmarea primirii e-mailului de catre autoritatea contractanta, la tel 0770565386. Denumirea subiectului mailului ofertelor va face OBLIGATORIU referire la numarul prezentului anunt publicitar. Ex:"Oferta....conform anunt nr.......din data......". Ofertele vor fi vizualizate/deschise după expirarea termenului limită.

Criterii de atribuire

“Pretul cel mai scazut” cu respectarea cerintelor din prezentul anunt.

Informații suplimentare

Operatorii economici care intentioneaza sa depuna oferta vor verifica anuntul de publicitate din SEAP unde autoritatea contractanta poate depune completari/clarificari la anunt. Daca ofertantul declarat castigator este înscris în SEAP, acesta poate posta oferta în catalogul de produse/servicii/lucrari din SEAP, în vederea accesării.

Detalii licitație

Buget estimat
Max: RON 5,302.00
Termen limită
08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
Locație
Constanța, Constanța
CPV
39173000-5 - Unități de stocare
Categorie
Renovări & Construcții
Publicată pe
04 septembrie 2026
Număr anunț
ADV1546646
Tip procedură
Achizitii directe
Tip contract
Furnizare
Monedă
RON

Vezi anunțul pe SEAP

Licitație publicată pe BizzLink

Publicată: 04 septembrie 2026

Renovări & Construcții în Constanța

BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.