Stație de emisie recepție - Penitenciarul Vaslui
Autoritate contractantă: Penitenciarul Vaslui
„Stație de emisie recepție - Penitenciarul Vaslui” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Vaslui, județul Vaslui, de către Penitenciarul Vaslui. Bugetul estimat este Max: RON 8,677.69. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 07 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Achiziția directă de 15 bucăți stație emisie recepție cu următoarele caracteristici: • Statie radio portabilă profesională;
• Programată pe banda 4: frecventa 1:162,350 MHZ , frecventa 2 :162,325 MHZ ;
• Ajustare volum și pornire / oprire stație;
• Buton de selectare a canalelor;
•Led multicolor;
•VOX (posibilitatea emiterii mesajului fără să se apase butonul PTT)
• Funcția Talk Around (permite comunicarea directă cu o altă persoană prin intermediul frecvențelor de tip simplex);
• Squelch manual si automat;
•Selective Calling (foloseste un squelch de tip protocol ce are la bază izbucniri de secvențe de tonuri);
•Scanare canale;
•Funcție TalkBack (permite emiterea de mesaje chiar dacă stația receptionează)
•Standardul IP54 privind protecția impotriva lichidelor;
•Standardul MIL STD 810 C, D, E, F;
•Accelerated Life Test (supunerea produselor unei testări ce este asemănătoare cu o folosire normală timp de 5 ani)
•Funcția X-Pand Voice Compression (comprimă mesajul la emitere)
• Funcția Low Level Expansion (decomprimă mesajul la primire)
•Funcția Private Line (PL, asemănător cu CTCSS, sistem de codare a conversației cu ajutorul tonurilor)
• MDC 1200 - Unit ID (numărul de identificare al stației)
•Selective Inhibit (posibilitatea de a bloca stația de la distanță in cazul furtului sau pierderii)
•Functie de reglare a puterii High / Low;
•2 butoane programabile;
•Programabilă cu ajutorul soft-urilor PC;
Produsele vor fi însoțite de factură fiscală, certificat/declarație de conformitate și vor beneficia de o garanție de minim 24 de luni de la livrare.
Condiții referitoare la contract
Plata se va efectua cu O.P. in contul furnizorului, deschis la Trezorerie, conform prevederilor Legii Nr. 72 din 28 martie 2013 privind „Masurile pentru combaterea intarzierii in executarea obligatiilor de plata a unor sume de bani rezultand din contracte incheiate intre profesionisti si intre acestia si autoritati contractante”, după recepția produselor la sediul Penitenciarului Vaslui din str. Ciprian Porumbescu, nr 4, Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, jud. Vaslui
Condiții de participare
Începând de luni 07.09.2026 ora 10.00, Penitenciarul Vaslui va consulta catalogul de produse SEAP și va notifica operatorul economic care a postat produsele solicitate sub formă de pachet, la prețul cel mai scăzut, în vederea inițierii achiziției. Pentru transparență și operativitate recomandăm notificarea autorității contractante în legatură cu postarea în SEAP a produselor solicitate prin e-mail: achizitii.pvaslui@anp.gov.ro.
Criterii de atribuire
Achizitia se va atribui operatorului economic care va oferi, în SEAP catalog de produse, prețul cel mai scăzut pentru produsele solicitate, Produsele se vor livra la sediul Penitenciarului Vaslui din str. Ciprian Porumbescu, nr 4, Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, jud. Vaslui.
Informații suplimentare
Termenul limită de primire al ofertelor îl reprezintă termenul de postare în SEAP, de către operatorii economici, a produselor solicitate, produse care corespund descrierii. Pentru transparență și operativitate recomandăm notificarea autorității contractante în legătură cu postarea în SEAP a produselor solicitate prin e-mail: achizitii.pvaslui@anp.gov.ro.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 8,677.69
- Termen limită
- 07 septembrie 2026 (4 zile rămase)
- Locație
- Vaslui, Vaslui
- CPV
- 32237000-3 - Aparat portabil de emisie-recepție
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546472
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.