Switch fibră optică
Autoritate contractantă: UNIVERSITATEA NATIONALA DE APARARE"CAROL I"
„Switch fibră optică” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria IT & Software, pentru Sector 5, județul București, de către UNIVERSITATEA NATIONALA DE APARARE"CAROL I". Bugetul estimat este Max: RON 153,873.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Switch fibră optică – 1 cpl.
Condiții referitoare la contract
Termenul de garantie al produsului: minim 24 luni de la data efectuării recepției. Produsul va fi însoțit de certificat de conformitate. Termen de livrare: 60 zile de la data semnării contractului.
Plata se va efectua prin virament în cont deschis la Trezorerie în termen de maxim 30 de zile de la înregistrarea facturii în sistemul RO e-Factura.
Condiții de participare
Ofertele depuse trebuie să conțină:
- Certificat de înregistrare la Registrul Comerțului/ Certificat constatator emis de ONRC din care să rezulte că ofertantul poate desfășura legal activități de tipul celor solicitate, cu informații reale/actuale la data prezentării acestuia;
- Declarație privind respectarea reglementarilor obligatorii în domeniul mediului și social și obligațiile referitoare la condițiile de muncă și de protecție a muncii (conform Formularului 2 atașat).
- Propunerea tehnica (conform Formularului 1 atașat): toate specificațiile tehnice din formularul de propunere tehnică sunt obligatorii și minimale pentru toți ofertanții. Fiecare ofertant va răspunde la toate cerințele din formularul de propunere tehnică. Oferta tehnică va fi elaborată în concordanță cu cerințele prevăzute în specificația tehnică.
- Propunerea financiară (conform Formularului 3 atașat): Preturile din propunerea financiară vor fi ferme și nu se vor modifica pe toată perioada de derulare a contractului.
Neprezentarea unuia sau mai multor documente solicitate (certificat de înregistrare la Registrul Comerțului/Certificat constatator emis de ONRC, declarație privind respectarea reglementărilor obligatorii în domeniul mediului și social și obligațiile referitoare la condițiile de muncă și de protecție a muncii, propunerea tehnică, propunerea financiară) constituie respingerea ofertei ca fiind inacceptabilă.
Criterii de atribuire
Oferta cu prețul cel mai scăzut, în condițiile respectării specificațiilor tehnice și a condițiilor din anunțul publicitar.
Ofertele ce vor depăși valoarea estimată vor fi respinse ca inacceptabile.
Informații suplimentare
Oferta va fi transmisă până la data de 08.09.2026, în format electronic la următoarele adrese de email: burlicad@unap.ro sau achizitii@unap.ro sau achizitii_unap@yahoo.ro.
Persoana de contact pentru detalii suplimentare: Băcanu Mihaela 0722.643.272.
Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră. Precizăm că autoritatea contractantă are obligația de a realiza achiziția directă conform Legii 98/2016. Realizarea achiziției se va face exclusiv prin catalogul SEAP.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 153,873.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (7 zile rămase)
- Locație
- Sector 5, București
- CPV
- 32420000-3 - Echipament de rețea
- Categorie
- IT & Software
- Publicată pe
- 01 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546209
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 01 septembrie 2026
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.