Tâmplărie PVC și geam termopan clar+clar
Autoritate contractantă: Penitenciarul Bucuresti Rahova
„Tâmplărie PVC și geam termopan clar+clar” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru București, județul București, de către Penitenciarul Bucuresti Rahova. Bugetul estimat este Max: RON 57,400.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 02 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Autoritatea contractantă dorește să achiztioneze produsulele din documentul atasat, conform specificații tehnice.
Condiții referitoare la contract
Cerinţele impuse vor fi considerate ca fiind minime şi obligatorii. Oferta care nu respectă cerințele minime obligatorii solicitate va fi considerată neconformă şi va fi respinsă. Specificațiile tehnice care indică un anumit producător, o anumită origine sau un anumit procedeu ori care se referă la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție specifică sau la standarde sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a caracteristicilor produselor ce urmează a fi achiziționate și nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici. Ofertele care depășesc valoarea estimată, fără TVA, vor fi respinse ca inacceptabile. Prezentul anunț nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră decât după lansarea comenzii ferme de către autoritatea contractanta. Prezentul anunț nu obliga autoritatea contractanta sa accepte o oferta sau sa efectueze achiziția.
Condiții de participare
Ofertele de preț se pot transmite pe adresa de e-mail achizitii.prahova@anp.gov.ro, până la termenul menționat. Nu se acceptă oferte parțiale. Prețul total din ofertă va include toate costurile plătibile, inclusiv transportul. Furnizarea produselor se va efectua la sediul autorității contractante din Șos. Alexandria, nr. 240-250, Sector 5, București. Transportul nu necesită costuri suplimentare.
Se vor oferta și furniza numai produse noi și neutilizate, care respectă integral specificațiile tehnice solicitate. Nu se acceptă produse uzate, recondiționate sau second-hand.
Produsele care, în urma recepției, sunt constatate ca fiind necorespunzătoare sau care nu respectă cerințele solicitate vor fi înlocuite în termen de 72 de ore de către furnizor cu produse corespunzătoare, fără cheltuieli suplimentare din partea beneficiarului.
Criterii de atribuire
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut, aplicat valorii totale aferente tuturor produselor care fac obiectul achiziției.
Informații suplimentare
Recomandăm încărcarea ofertelor conform modelului atașat (anexa 2) pentru o evaluare cat mai eficienta. Pentru informații suplimentare privind detaliile tehnice, persoana de contact Laurențiu STĂNCUȚU, telefon 0740 055 744.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 57,400.00
- Termen limită
- 02 septembrie 2026 (2 zile rămase)
- Locație
- București, București
- CPV
- 44100000-1 - Materiale de construcții și articole conexe
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 31 august 2026
- Număr anunț
- ADV1546053
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 31 august 2026
Renovări & Construcții în București
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.