TIJE FILETATE T1334-a/3-1.1.14.31.7
Autoritate contractantă: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
„TIJE FILETATE T1334-a/3-1.1.14.31.7” este o licitație publică din SEAP listată pe BizzLink în categoria Renovări & Construcții, pentru Târgu Jiu, județul Gorj, de către Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA. Bugetul estimat este Max: RON 5,200.00. Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 08 septembrie 2026. Ofertele se depun pe platforma oficială e-licitatie.ro.
Licitație publică preluată din SEAP (e-licitatie.ro). Ofertele se depun pe platforma oficială SEAP, nu pe BizzLink.
Descriere
Valoarea totală estimată a achiziției este de 5.200,00 lei fără TVA. Cantitățile solicitate conform Anexei nr. 1 din caietul de sarcini nr. 666/18.08.2026, atașat .
Condiții referitoare la contract
Plăţile se fac în termen de 60 de zile calendaristice de la data recepţiei, în ordinea cronologică a acestora, termen ce reprezintă scadenţa la plată (Legea 72/2013). Plata produselor se face in lei, in baza facturii emisa de Contractant si acceptata de entitatea contractanta, prin virament bancar. Termen de livrare:maximum 120 zile de la data semnarii si inregistrarii comenzii.
Condiții de participare
Oferta se va transmite până în data de 08.09.2026, ora 11:00, la adresele de e-mail: delia.fariseu@ceoltenia.ro şi eugenia.bardan@ceoltenia.ro sau la sediulComplexului Energetic Oltenia S.A. din Târgu Jiu, strada Alexandru Ioan Cuza nr.5, Registratura unității și va contine următoarele: -Certificat constator eliberat de ONRC valabil;-Propunerea tehnică precum și documentele solicitate a se prezenta la propunereatehnică în conformitate cu cerinţele caietului de sarcini atasat cap. V.1. -Oferta financiara va cuprinde preţul total ofertat şi preţul unitar pentru fiecare produs (preţ la două zecimale, lei fără TVA, franco achizitor), în care se va specifica modalitatea de plată şi termenul de livrare. Oferta financiară va fi întocmită conform necesarului din Anexa nr.1 a caietului de sarcini. Ofertele depuse după data şi ora menţionate în anunţ, nu se vor lua în considerare. Evaluarea se va face prin aplicarea criteriuluide atribuire stabilit.
Criterii de atribuire
Pretul cel mai scăzut dintre ofertele admisibile.
Informații suplimentare
După evaluarea ofertei tehnice, a ofertei financiare și a condițiilor de plată și livrare, va fi o rundă de negociere a ofertei financiare, pentru stabilirea ofertei finale. Runda de negociere se va face prin corespondență – e-mail, doar cu ofertanții ale căror oferte sunt declarate admisibile. În cazul în care oferta financiară este finală, se va preciza acest aspect în oferta financiară depusă iniţial. NU SE DEPUN OFERTE ALTERNATIVE. Toate documentele cerute vor fi trimise în limba română. Informaţii privind desfăşurareaprocedurii se pot obţine la adresele de e-mail: delia.fariseu@ceoltenia.ro si eugenia.bardan@ceoltenia.rosau la Registratura unității, sediul Complexului Energetic Oltenia S.A. din Târgu Jiu, strada Alexandru Ioan Cuza nr.5 . Ofertele depuse după data şi ora menţionate în anunţ, nu se vor lua în considerare. Ofertanții vor transmite odata cu oferta și Certificatul constatator al societății, eliberat de O.N.R.C., valabil la data depunerii. Se pot solicita clarificări până la data de 04.09.2026, iar răspunsul entității contractante se va posta pe site-ul www.ceoltenia.ro, în sectiunea ANUNTURI ACHIZITII până la 07.09.2026, ora 11 precum și pe site-ul SICAP, în secțiunea Anunțuri Publicitare.
Detalii licitație
- Buget estimat
- Max: RON 5,200.00
- Termen limită
- 08 septembrie 2026 (5 zile rămase)
- Locație
- Târgu Jiu, Gorj
- CPV
- 43640000-1 - Piese pentru excavatoare
- Categorie
- Renovări & Construcții
- Publicată pe
- 03 septembrie 2026
- Număr anunț
- ADV1546631
- Tip procedură
- Achizitii directe
- Tip contract
- Furnizare
- Monedă
- RON
Licitație publicată pe BizzLink
Publicată: 03 septembrie 2026
Renovări & Construcții în Târgu Jiu
BizzLink este platforma românească de licitații inverse unde oricine poate cere oferte gratuit, iar companiile și profesioniștii verificați concurează pentru proiect.